Optisk Wdm
VR
  • Produkter Detaljer.

Detaljerede oplysninger

Bølgelængde: 1310 eller 1550 Type: 1x12
Splitterforhold: 50/50 Konnektor: SC/APC
Pakke: 3,0 Mm Ansøgning: FTTH FTTB FTTX netværk
Produktnavn: FBT 1*12 ABS Størrelse: 100×80×10 mm
Højt lys:

fiberoptisk splitter

,

wdm udstyr

Produkt beskrivelse

FBT 1×12 Fiberoptisk WDM-kobling SC APC 1310 1550 Splitter 50 / 50 ABS 1*12

FBT 1×12 fiberoptisk kobling WDM SC/APC 1310 eller 1550 Splitter 50/50 ABS 1*12 


    Vores firma tilbyder både træ og stjernetype inline koblinger/splittere. De giver en pålidelig løsning til at opdele/kombinere signaler. Spaltningsforholdet varierer fra 1x2 til 1x32 porte for trækoblinger og fra 2x2 op til 2x32 for stjernekoblinger. Fås i vinduer med enkelt, dobbelt og tredobbelt bølgelængde (1310/1490/1550nm).
     Fiberoptisk FBT-kobling er en optisk enhed, der kombinerer eller opdeler strøm fra optiske fibre. Optisk splitter deler lys fra en enkelt fiber i to eller flere fiberkanaler. Den har lille størrelse, høj pålidelighed, billige omkostninger og god kanal-til-kanal ensartethed og er meget udbredt i PON-netværk til at realisere optisk signaleffektopdeling.
     
 
Funktioner:

  1. Lavt indføringstab
  2. Lav PDL
  3. Høj pålidelighed og stabilitet

 
Ansøgninger:

  1. FTTH
  2. Lokal sløjfe
  3. PON
  4. Optisk fiberkommunikation
  5. Optisk fiber testudstyr
  6. Optisk fiber sensor
  7. CATV LAN

 
specifikationer

Testrapport for enkelt vindueskobling
S/N: 190630027
TYPE 1550nm -FBT -1×12
Test bølgelængde nm 1510~1590
Koblingsforhold Lige
Produktion 1550nm
Ud1 Ud 2 Ud 3 Ud 4 Ud 5 Ud 6 Ud 7 Ud 8 Ud 9 Ud10 Ud 11 Ud12
Indføringstab dB 12.31 12.43 12.41 12.31 12.43 12.30 12.34 12.38 12.33 12.47 12.36 12.34
Koblingsforhold % 8,44 % 8,21 % 8,25 % 8,44 % 8,21 % 8,46 % 8,39 % 8,31 % 8,40 % 8,14 % 8,35 % 8,39 %
PDL dB ≤0,25
Retningsbestemt dB ≥55
Driftstemperatur -20~+70
Stuetemperatur -40~+85
Fiberlængde m 1
Dimension mm ¢100×80×10
Fiber type Corning SMF-28e,9/125,3,0m
Stik SC/APC

 
Pakkeoplysninger

Konfiguration 1x12
Connector Type SC LC FC /UPC /APC ST
Fiber type Corning SMF-28e 0,9mm
Pakkedimensioner 100*80*10 mm

 
 
FBT 1×12 Fiber Optical WDM Coupler SC APC 1310 1550 Splitter 50 / 50 ABS 1*12 0
 
 
Vores tjenester:
__________________________________________________________


en.Professionel producent, 100% testet i mere end 3 gange.
b.Kunders løsninger på dage, ikke uger.
c.Varm service med omhyggelig opmærksomhed.
d.Kan give din specifikke forespørgsel inden for 24 timer.
e.Spar mange omkostninger, bring flere fordele for kunden at udvide forretningen.
f.Vi har 12 års erfaring på dette område. Vi er den professionelle leverandør, som du kan stole på.

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk