Produkter
VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. kom fortfarande ihåg tiden då vi framgångsrikt utvecklade den nya produkten - optisk plc splitter KXIND SC UPC 1*5 Fiber Optic PLC Splitter Singlemode SM Fiber Pigtails FBT Splitter. Produkten är helt ny och har något annorlunda i sig. High-end teknologier används för att tillverka optisk plc splitter KXIND SC UPC 1*5 Fiber Optic PLC Splitter Singlemode SM Fiber Pigtails FBT Splitter. Produkten kan spela ut sin största effekt inom området kommunikationskablar. Tack vare våra kreativa designers har KEXINT ett utseende som är designat för att komma ikapp med den senaste branschtrenden. Genom att anta pålitliga råmaterial som har klarat testerna från våra QC-inspektörer, har optisk plc-splitter KXIND SC UPC 1*5 Fiber Optic PLC Splitter Singlemode SM Fiber Pigtails FBT Splitter en viss pålitlig prestanda.

Modellnummer:1*5 optisk fiberkopplingTyp:Fiberoptisk koppling
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Antal ledare:5Ansökan:FTTH FTTB FTTX-nätverk
Certifiering:CE/ROHS/ISO9001, FCC, RoHS, ceFibertyp:G657A2
Anslutning:SC APCKabeltyp:RG178/RG316/1.13
Isolering:FPESpecifikation:FTP CAT5E Strandad
Fibermärke:FIBERHEMSlida:Vit LSZH
Produktnamn:Dual Window FBT-koppling med anslutning

Produktbeskrivning
Fused Biconical Taper (FBT) används för att dela eller kombinera optiska signaler. Delnings- eller kopplingsförhållandet kontrolleras och kan modifieras på kundens begäran såväl som antalet delningsportar. FBT-kopplaren stöder diskret våglängdsfönster.
Funktioner;
1). Låg insättningsförlust.
2). Låg PDL.
3).Hög avkastningsförlust.
4). Uniform Power Splitting.
5). Bred driftvåglängd: 1260-1650nm
6). Bred drifttemperatur: -40°C - 85°C

Ansökan;
1. Fiberoptisk CATV
2. Fiber till hemmet (FTTH)
3.Passiva optiska nätverk (PON)
4. Lokala nätverk (LAN)
5. Fiberkommunikationssystem
Kopplingsförhållande (%)
1-50
Direktivitet (dB)
>55 dB
Driftstemperatur
-20° C - 85°C
Förvaringstemperatur
-40° C - 85°C
Fiber Pigtail Längd (m)
1 meter
Portkonfiguration
1x5 eller 2X3
Paketets dimension
Paket A, B, C
företagsprofil
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska