VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. håller sig alltid väl informerad om den tekniska utvecklingen och ny produktutveckling, vilket garanterar att vi kan utveckla nya produkter på en regelbunden basis. Teknisk innovation är en viktig faktor för att produkter ska bilda kärnkonkurrenskraft och behålla konkurrensfördelar. Förlitar sig på våra utmärkta produkter och förnuftiga marknadsföringsstrategier, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har en fast övertygelse om att vi kommer att ta stora marknadsandelar i framtiden och gynna våra intressenter också.

Modellnummer:KXT- SC/APC 200MTyp:Fiberoptisk kabel
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:2 år
Nätverk:IngenKontakttyp:SC/APC
Längd:200mYtterhölje::LSZH
Försvagning:0,3 vid 1310nm,<0.25 at 1550nmCertifiering:ISO9001:2008
Single-Mode Fiber:G657A2

Produktbeskrivning

 1 Applikationer:

Lokalt nätverk (LAN)
Datakommunikationsnätverk
Optiskt telekommunikationsnät
Optiskt åtkomstnätverk (OAN)
Aktiv avslutning av enheten
Fiberoptik dataöverföring
Testutrustning och CATV
Gigabit Ethernet

2. Egenskaper för optisk fiberkabel
2.1 Kontakttyp: FC, SC, LC, ST, MTRJ, MU, E2000, MPO, DIN, D4, SMA
2.2 Hylsände: PC,UPC,APC
2.3 Kärntyp: Enkelläge (SM: 9/125um): G652D, G657A
Multimode (MM: 50/125um, 62,5/125um, OM3 eller OM4)
2.4 Kabelkvantitet: Simplex, Duplex, 6 kärnor, 12 kärnor, 16 kärnor, 24 kärnor, 36 kärnor, 48 kärnor...
2,5 kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
2.6 Kabellängd: 1, 2, 3 meter eller anpassad
2.7 Manteltyp: PVC, LSZH, OFNR, OFNP, Plenum, Armored

3 . Anslutningsspecifikation
Specifikation
SC, FC, LC
ST, MU, MT-RJ, SMA
MTP,MPO
E2000
Singelläge
Multimode
Singelläge
Multimode
Multimode
Singelläge
Singelläge
UPC
APC
PC
UPC
PC
PC
APC
UPC
APC
Insättningsförlust
≤0,3
≤0,3
≤0,3
≤0,3
≤0,3
≤0,7
≤0,75
≤0,3
≤0,3
Returförlust
≥50
≥60
≥30
≥50
≥30
≥25
≥45
≥55
≥75
Våglängd
1310/1510
1310/1510
1310/1510
Utbytbarhet
≤0,2
≤0,2
≤0,2
≤0,2
Vibration
≤0,2
≤0,2
≤0,2
≤0,2
Driftstemperatur
-40~75
-40~75
-40~75
-40~75
Förvaringstemperatur
-45~85
-45~85
-45~85
-45~85
Kabeldiameter
φ3.0,φ2.0,φ0,9
φ3.0,φ2.0,φ0,9
φ3.0,φ2.0,φ0,9
Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska