VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. förlitar sig på år av teknisk ackumulering och branscherfarenhet, organiskt kombinerande traditionellt hantverk med modern teknik, framgångsrikt utvecklad KEXINT fiberoptisk utrustning med moduler och hantering 1U 4 Port FTTH Telecom EPON OLT. Avancerad teknik används för att tillverka produkten. När produkten tillverkas och används inom området för fiberoptisk utrustning kan dess stabilitet och fördelar utspelas till fullo. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. hoppas att vi kan reagera snabbare på förändringar i branschen med en djupare förståelse för marknadens behov. Vi tror att vi kommer att sticka ut på den globala marknaden med våra produkter av högsta kvalitet och oöverträffade tjänster.

Modellnummer:EPON 4 portTyp:4 Port
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:3 år
Nätverk:IngenPON SFP:C++
Våglängd:TX 1490nm, RX 1310nmFärg:Grå
Ansökan:skola, The Mall, Hospital, Home, etcStrömförsörjning:ACl:ingång 100~240V 50/60Hz
Relativ luftfuktighet:10% ~ 90%, icke-kondenserandeCertifiering:CE RoHS CCC
Förvaringstemperatur:-40C-70CArbetstemperatur:-10~55℃

Produktbeskrivning

4 Port GEPON OLT Switch FTTH Architecture Network 20KM Support 64 ONU

EPON-OLT-EP7, den mest effektiva åtkomsttekniken, används i allt större utsträckning inom telekombredbandsaccess, kabelbredbandsaccess, FTTx, intelligent elnät och övervakning. Det är ett litet rack typ EPON OLT. Den består av en EPON OLT och nätverkshanteringskortet. Jag värre med EPON ONU-serien och ODN för att etablera ett passivt optiskt nätverk.
Varje PON-port med 4 portar EPON OLT stöder 64 terminal-ONUs. Den stöder 10–20 km överföringsavstånd vid basen av hög bandbredd och tillhandahåller övergångskapacitet för full linjehastighet L2/L3. 4 portar EPON OLT stöder maximalt 258 logiska länkidentifierare (LLID) och dynamisk bandbreddsallokering (DBA). Det är anpassat till små fiberaccessnät, såsom städer, byar, som don’inte ha stora antal användare. 4-portars EPON-system sänker avsevärt kostnaden för att etablera nätverk och säkerställa hög bandbredd. Den är också anpassad till FTTH/FTTB/FTTO-projekt, för att implementera fiber till hemmet, såsom IP-telefon, Ethernet-data och IPTV-tjänster.
Specifikationer:
Parameter
Specifikation
Driftvåglängd
1310 (RX)/1490(TX)
Optisk kraft
+2 ~ +7dBm
Ta emot känslighet
-27dBm
Max avstånd
20 km
Max delningsförhållande
1:64
Kapacitet
1 PON, 64 ONUs
MAC
4K
Upplänksport
4 * GE-port
PON-port
4 * PON-port
Kontrollport
RJ45, RS232, för att felsöka enheten
MTBF
100 000 timmar





EPON egenskaper
Stöd IEEE802.3ah
Stöd DBA med justerbar granularitet på minst 1 Kbps
Stöd 1 Gbps upplänk och nedlänk symmetrisk bandbredd
Stöd AES-128-kryptering till varje logisk länkidentifierare
Stöd kraftfull OAM-funktion, implementera telnet-hantering, underhåll och uppgradering
Stöd för automatisk upptäckt och autoregistrering av ONU (drift i realtid)


Protokoll stöds
Stöd IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3ab
Stöd IEEE802.1Q VLAN
Stöd IEEE 802.1P QoS


Nätverkshantering
Stöd GUI-hantering baserat på SNMP
Stöd för lokal seriellt gränssnittshantering och lokal seriellt gränssnittshantering och Telnet GUI-hantering baserat på CLI


Andra funktioner
Stöd 1GMPv1/v2 protokoll rapport, fråga och lämna meddelande mus
Stöd DHCP Snooping
Stöd Ipv4-adressinlärning baserat på DHCP Snooping
Stöd ARP Snooping, QoS etc
Vårt företag
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska