VR
  • Produkter detaljer

Teknologi har stor betydelse i tillverkningsprocessen av produkten. Genom att tillämpa teknik har vi framgångsrikt uppgraderat produkten. Den är populär i tillämpningsscenarierna för kommunikationskablar nu. Vårt tekniska team har många års erfarenhet inom detta område och kan ge professionella åsikter, förslag och erfarenhet av lösningar. När kunder stöter på tekniska problem kan de tillhandahålla dörr till dörr service. I processen med kontinuerlig entreprenöriell innovation, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. alltid hålla fast vid affärsfilosofin "kvalitet kommer först". Vi kommer att ta vara på tidens möjligheter och alltid hänga med i branschens trender. Vi tror att vi en dag kommer att bli ett av de ledande företagen på den globala marknaden.

Modellnummer:LC UPC 12 färg pigtailTyp:Hårpiska
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Antal ledare:≥ 10Fibertyp:G657A1 eller anpassad
Kontakttyp:LC UPC eller anpassadYtterhölje:PVC, LSZH
Kabeldiameter:0,9 mmFiberlängd:Anpassat
Fiberfärg:FlerfärgadInsättningsförlust (dB):≤0,2
Returförlust:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dBGarantitid:1 år
Drifttemperatur:-40℃~85℃

Produktbeskrivning
Beskrivning:
Fiberoptisk patchkabel och pigtail kan anslutas till olika typer av kontakter som ST, FC, SC, LC eller MU. Med
högkvalitativ keramisk hylsa, den har god överensstämmelse och låg insättningsförlust. Och det används ofta inom telekommunikation
Nätverk, dataöverföring, testutrustning och LAN för CATV etc.

Funktion:
Låg insättningsförlust och ryggreflektionsförlust
Bra utbytbarhet
Bra hållbarhet
Hög temperaturstabilitet.
Överlägsen kvalitet Standard PC/UPC/APC polering
Standard: IEC Grade B

Specifikationer:
Parametrar
Standard fiberkabelenheter
Typ av fiber
SM(G.652/G.657)
MM(OM1/OM2/OM3/OM4/OM5)
Jackans material
LSZH/OFNR/PVC
Anslutningstyp
FC/SC/LC/ST/MU/DIN/SMA/E2000/MT-RJ/MPO/MTP
Hylsmaterial
Keramisk
Testa våglängder
1310±30/1550±30 nm
850±30/1300±30 nm
Insättningsförlust (dB)
≤0,25dB
≤0,3dB
TIA/EIA-455-107
(PC/UPC/APC)
(PC/UPC)
Avkastningsförlust (dB)
≥50dB (PC/UPC)
≥40dB (PC/UPC)
TIA/EIA-455-107
≥60dB(APC)
Utbytbarhet
≤0,2dB
Kabelaggregat
Pigtail/Simplex/Duplex/Fan-out Patch-sladd
Driftstemperatur (℃)
-10~+70
Förvaringstemperatur (℃)
-40~+85
Paket
1 st/påse
Alla angivna värden är med anslutningar
Våra fördelar:

1.Bra svar: Din förfrågan relaterad till våra produkter eller pris kommer att besvaras inom 24 timmar.

2.OEM&ODM: Vi kan hjälpa dig att designa eller sätta in din logotyp och företagsnamn i produkter.

3.Remote Teknisk support&Fullständigt tekniskt dokument

4.Garanti: 1 års garanti (Även om garantin inte är ansvarig för de som brutits av våld eller uppdateras med andra märken.)

5.Engelsk programvara, engelsk indikator

6.Professionell, mycket konkurrenskraftigt pris

7. Stort lager, snabb leverans

8. Kvalitetssäkring
företagsprofil
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska