Produkter
VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. erbjuder ett exceptionellt kvalitetssortiment av telekomdelar. KEXINT FTTH 1X8 LGX SC APC Card Type Slot Cassette Fiber Optic PLC Splitter med rimligt pris, utmärkt prestanda och utmärkt kvalitet, den har vunnit stort erkännande från kunder. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. har alltid insisterat på att vinna genom "kvalitet", och har vunnit stort erkännande och beröm från många företag med tjänster av hög kvalitet.

Typ:Fiberoptisk PLC splitterModellnummer:1*8 LGX SC/APC-korttyp
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Storlek:130*110*25 mmtyp av fiber:G657A1
typ av kontakt:SC/APCVåglängd:1260-1650nm
Insättningsförlust:10,7dBDrifttemperatur:-40℃~85℃
Garantitid:1 årCertifiering:CE/ROHS/ISO9001

Produktbeskrivning
Beskrivning:
PLC Splitter (Planar lightwave circuit splitter) är en typ av optisk energihanteringsenhet som är tillverkad med hjälp av silica optisk vågledarteknik. De är designade för FTTx passiva optiska nätverk, CWDM, DWDM och optiska kabel-TV-system. PLC Splitter ansvarar för att distribuera optiska signaler från Central Office (CO) till flera lokaler. Vi tillhandahåller hela serier av 1*N och 2*N splitterprodukter som är skräddarsydda för specifika applikationer.

Funktioner:
Låg insättningsförlust och låg PDL
Jämn kraftdelning
Hög tillförlitlighet
Utmärkt miljöstabilitet
Kompakt storlek och olika paket

Applikationer:
FTTx-system
Digitala, hybrid- och AM-videosystem
LAN, WAN och Metro nätverk
CATV-system
Andra applikationer i fiberoptiska system
Typer
1x2
1x4
1x8
1x16
1x32
Testa våglängden
1310 nm
Arbetsvåglängd
1260nm~1650nm
Gränssnittsmodell
SC/UPC
Insättningsförlust (dB) (P/S-nivå)
3,8/4,0
7,1/7,3
10,2/10,5
13,5/13,7
16,5/16,9
Förlustenhetlighet (dB)
0,4
0,6
0,8
1.2
1.5
Returförlust (dB) (P/S-nivå)
55/50
55/50
55/50
55/50
55/50
Polarisationsberoende förlust (dB)
0,2
0,2
0,2
0,25
0,25
Riktningsförmåga (dB)
55
55
55
55
55
Våglängdsberoende förlust (dB)
0,3
0,3
0,3
0,3
0,3
Temperaturstabilitet (dB)
0,4
0,4
0,4
0,4
0,4
Funktioner
Bra temperaturstabilitet
Låg insättningsförlust, hög returförlust
Bra utbytbarhet, bra repeterbarhet
företagsprofil
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska