VR
  • Produkter detaljer

Köp förstklassig kvalitet på 1,25 Gigabit Fiberoptisk SFP-modul LC-kontakt 20km T1550 R1310nm till låga priser från några av de bästa tillverkarna av produkterna. Nyckeln till 1,25 Gigabit Fiberoptisk SFP-modul LC-kontakt 20km T1550 R1310nm konkurrenskraft är innovation. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. kommer att hålla jämna steg med strömmen och fokusera på att förbättra teknologin, och därigenom skapa och tillverka produkter som bättre passar kundernas behov. Vi siktar på att leda marknadstrenderna en dag.

Typ:SFP-modulModellnummer:SFP
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:kexint
Ansökan:FTTH FTTX FTTB-nätverkDatahastighet:SC/APC
Våglängd:1310nm/1550nmAnslutning:LC
Distans:20 kmGaranti:3 år

Produktbeskrivning

PRODUKTBESKRIVNING:

Kexint BIDI-1.25G-1310/1550nm-10km-LC-DDM Small Form Factor Pluggable (SFP) transceivrar är kompatibla med Small Form Factor Pluggable Multi-Sourcing Agreement (MSA), Transceivern består av fem sektioner: LD-drivrutinen, begränsningsförstärkaren, den digitala diagnostiska monitorn, 1310nm FP-lasern (1550nm DFB-lasern) och PIN-fotodetektorn. Modulens datalänk är upp till 20 km i 9/125um enkellägesfiber.

Den optiska utgången kan inaktiveras av en TTL logisk högnivåingång av Tx Disable, och systemet kan också inaktivera modulen via I2C. Tx-fel tillhandahålls för att indikera att lasern försämras. Förlust av signal (LOS)-utgång tillhandahålls för att indikera förlusten av en optisk insignal från mottagaren eller länkstatus med partner. Systemet kan också få information om LOS (eller länk)/avaktivera/fel via I2C-registeråtkomst.
 
Specifikation av sändaren:
ParameterSymbolMin.Typ.Max.EnhetNotera
Genomsnittlig uteffektPUT-9-3dBmAnteckning 1)
UtrotningsförhållandeER9dB
Centrum våglängdλC129013101330nmXYT-SFP-BX-U
153015501570XYT-SFP-BX-D
Spektrumbredd (RMS)σ3.5nmFP Laser
(TX:1310nm)
SidolägesdämpningsförhållandeSMSR30dBDFB Laser
Spektrumbandbredd (-20dB)σ1nm(TX:1550nm)
Sändare AV UteffektPOff-45dBm
Differentiell linjeingångsimpedansRIN90100110Ohm
Output Eye MaskÖverensstämmer med IEEE802.3 z (klass 1 lasersäkerhet)Anteckning 2)

 

Specifikation av mottagare:

ParameterSymbolMin.Typ.Max.EnhetNotera
Ingång optisk våglängdλI153015501570nmXYT-SFP-BX-U
129013101330XYT-SFP-BX-D
Mottagarens känslighetSTIFT-20dBmAnteckning 1)
Ingångsmättnadseffekt (överbelastning)PSAT-3dBm
Förlust av signal påståPA-35dBm
Los Of Signal De-assertPD-22dBmAnteckning 2)
LOS hysteresPA-PD0,526dB

 

Produktfunktioner:

1) Enstaka LC- eller SC-uttag kompatibelt med optiskt gränssnitt

2) Hot-pluggable SFP-fotavtryck

3) 1310nm FP lasersändare; 1550nm DFB lasersändare

4) RoHS-kompatibel och blyfri

5) Upp till 3 km på 9/125um SMF

6) Metallkapsling för lägre EMI

7) Enkel 3,3V strömförsörjning

8) Låg effektförlust<600mW

9) Kommersiellt driftstemperaturområde: 0 till 70

10) Digital diagnostisk övervakning tillval

 

Applikationer:
Gigabit Ethernet
Fiberkanal
WDM-applikation

 

Allmänt:

Small Form Factor Pluggable (SFP) transceivrar är kompatibla med Small Form Factor Pluggable Multi-Sourcing Agreement (MSA). De överensstämmer samtidigt med Gigabit Ethernet enligt IEEE STD 802.3 och 1x Fibre Channel enligt definitionen i FC-PI-2 Rev. 10.0. De är RoHS-kompatibla och blyfria.

 

kEXINT SFP-FORMULÄR:

namnModellInkapslingFrekvensVåglängdDistansMediaAnslutningDDMTemperatur
QSFP28 100GKXTQP28-100G-SR4QSFP28103G850 nm100mMMFMPOJA0℃~70℃
KXTQP28-100G-LR4QSFP28103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTQP28-100G-CLR4
CWDM4
QSFP28103G1271/1291/
1311/1331 nm
2 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTQP28-100G-PSM4QSFP28103G1310 nm500mSMFMPOJA0℃~70℃
KXTQP28-100G-LR4-AQSFP28103/112G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmDML SMFLCJA0℃~70℃
KXTQP28-100G-LR4-BQSFP28103/112G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmEML SMFLCJA0℃~70℃
CFP4 100GKXTCP4-100G-SR10CFP4103G850 nm100mMMFMPOJA0℃~70℃
KXTCP4-100G-LR4CFP4103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmSMFLCJA0℃~70℃
CFP2 100GKXTCP2-100G-SR10CFP2103G850 nm100mMMFMPOJA0℃~70℃
KXTCP2-100G-LR4CFP2103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTCP2-100G-ER4CFP2103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
40 kmSMFLCJA0℃~70℃
CFP 100GKXTCP-100G-SR10CFP103G850 nm100mMMFMPOJA0℃~70℃
KXTCP-100G-LR4CFP103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTCP-100G-ER4CFP103G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
40 kmSMFLCJA0℃~70℃
QSFP+ 40GKXTQP-40G-SR4QSFP+40G850 nm100mMMFMPOJA0℃~70℃
KXTQP-40G-SR-BDQSFP+40G850/900 nm100mMMFLCJA0℃~70℃
KXTQP-40G-LR4QSFP+40G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
10 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTQP-40G-ER4QSFP+40G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
30 kmSMFLCJA0℃~70℃
KXTQP-40G-ER4QSFP+40G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm
40 kmSMFLCJA0℃~70℃
QSFP 25GKXTQP-25G-SR4SFP2825G850 nm100mMMFLCJA0℃~70℃
KXTQP-25G-LR4SFP2825G1295.56/1300.05/
1304,58/1309,14 nm 10 km SMF LC JA 0℃~70℃ KXTQP-25G-LR4 SFP28 25G 1295.56/1300.05/ 1304,58/1309,14 nm 10 km SMF LC JA "-40℃~85℃ 10G SFP+ MM KXTPP-10G-SR SFP+ 10G 850 nm 300mMMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-LRMSFP+10G1310 nm220mMMFLCJA0℃~70℃10G SFP+ SMKXTPP-10G-LRSFP+10G1310 nm10 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-ER-13SFP+10G1310 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-ERSFP+10G1550 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-ZRSFP+10G1550 nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃10G SFP+ CWDMKXTPP-10G-C**-40SFP+10G1270~1450nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-C**-40SFP+10G1470~1610nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-C**-80SFP+10G1470~1610nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃10G SFP+ DWDMKXTPP-10G-D**-40SFP+10GC20~C5940 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-D**-80SFP+10GC20~C5980 kmSMFLCJA0℃~70℃10G SFP+ BiDiKXTPP-10G-B10-23SFP+10GT1270/R1330nm10 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B10-32SFP+10GT1330/R1270nm10 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B40-23SFP+10GT1270/R1330nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B40-32SFP+10GT1330/R1270nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B60-23SFP+10GT1270/R1330nm60 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B60-32SFP+10GT1330/R1270nm60 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B80-45SFP+10GT1490/R1550nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTPP-10G-B80-54SFP+10GT1550/R1490nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃10G XFP MMKXTXP-10G-SRXFP10G850 nm300mMMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-LRMXFP10G1310 nm220mMMFLCJA0℃~70℃10G XFP SMKXTXP-10G-LRXFP10G1310 nm10 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-ER-13XFP10G1310 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-ERXFP10G1550 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-ZRXFP10G1550 nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃10G XFP CWDMKXTXP-10G-C**-40XFP10G1270~1450nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-C**-40XFP10G1470~1610nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-C**-80XFP10G1470~1610nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃10G XFP DWDMKXTXP-10G-D**-40XFP10GC20~C5940 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-D**-80XFP10GC20~C5980 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTXP-10G-DT-80XFP10GInställbar80 kmSMFLCJA0℃~70℃X2 TILL SFP+X2 till SFP+ Converter-10GNej0℃~70℃          1,25GElektrisk portKXTFP-GE-TSFP1000 miljoner100mUTPRJ45NEJ0℃~70℃KXTFP-GE-TASFP10/100/1000 miljoner 100mUTPRJ45NEJ0℃~70℃1,25G MMKXTFP-GE-SXSFP1,25G850 nm550mMMFLCJA0℃~70℃1.25G SFP SMKXTFP-GE-LXSFP1,25G1310 nm20 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-EXSFP1,25G1310 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-EX-15SFP1,25G1550 nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-ZXSFP1,25G1550 nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-EZXSFP1,25G1550 nm120 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-150SFP1,25G1550 nm150 kmSMFLCJA0℃~70℃1,25G SFP CWDMKXTFP-GE-C**-40SFP1,25G1270~1610nm40 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-C**-80SFP1,25G1270~1610nm80 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-C**-100SFP1,25G1270~1610nm100 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-C**-120SFP1,25G1270~1610nm120 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-C**-150SFP1,25G1270~1610nm150 kmSMFLCJA0℃~70℃1,25G SFP DWDMKXTFP-GE-D**-40SFP1,25GC20~C5940 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-D**-80SFP1,25GC20~C5980 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-D**-100SFP1,25GC20~C59100 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-D**-120SFP1,25GC20~C59120 kmSMFLCJA0℃~70℃1,25G SFP BiDiKXTFP-GE-B20-35SFP1,25GT1310/R1550nm20 kmSMFLCJA0℃~70℃KXTFP-GE-B20-53SFP1,25GT1550/R1310nm20 kmSMFLCJA0℃~70℃  företagsprofil verkstad Vårt lag Certifieringar Rekommendera produkter FAQ F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan