Produkter
VR
  • Produktinformation

Dess omvänd polaritetsdesign möjliggör snabb och enkel polaritetsomvandling utan att exponera fibrerna eller behöva några verktyg. SFP-DD, OSFP och QSFP-DD transceivrar kan anslutas direkt med dessa patch-kablar.


MDC trunk multimode-kabelenheter underlättar snabb distribution av högdensitetsstamkablar i datacenter och andra högfibermiljöer, vilket minskar nätverksinstallation eller omkonfigureringstid och kostnad, de används för att koppla samman kassetter, plan eller fan outs, Det erbjuds i fibertyper i standard 8/12/24/48 kärna version med en kompakt och robust mikrokablar struktur.



MTP till MDC® breakout-kablar finns tillgängliga över KEXINTs MPO-serie: M400 8 fiber (4 x MDC-kontakter), M310 12 fiber (6 x MDC-kontakter), M800 16 fiber (4 x MDC-kontakter), M1000 24 fiber (12 x MDC) kontakter) och M2400 48 fiber (24 x MDC-kontakter) versioner.


MTP till MDC breakout-kabel här är en 8 fiberkabel med en polaritet som gör att en QSFP-DD, QSFP28 eller QSFP+ transceiver kan anslutas till MDC patchpaneler eller kassetter.


Alla transceivrar av QSFP-typ har portar med en hananslutning. Dessa kräver en MTP (MPO) breakout-kabel med en MTP-honkontakt (MPO).


För att säkerställa optimal prestanda, använder alla produkter i MPO-MDC-serien inklusive våra MTP till MDC breakout-kablar en MTP-kontakt med en MT ELITE-hylsa och högkvalitativa 1,25-hylsor med låg förlust i MDC-kontakten.

Ansökan: 1. Datakommunikationsnätverk; 2. Optiskt systemåtkomstnätverk; 3. Storage area network fiberkanal; 4.Högdensitetsarkitekturer.Funktioner: 1. Det finns två 1,25 mm hylsor i ett kontakthus 2. Tryck- och draghölje för att sätta i och dra ur kontakter 3. Utför enkelt polaritetsomvandling utan exponerad optisk fiber: 4. Följ IEC61753-1 Klass B krav för förlust av införing 5. Följ Telcordia GR-326 och TIA-568 standarder; 6. Designad för kablar med en ytterdiameter på mindre än 2,0 mm 7. Tillhandahåll MM, SM och SM APC 8. Optisk fibertäthet är 3 gånger den för LCapplication Environment:


Flera nya transceiver multi-vendor protocols (MSA) har definierat port fan-out (breakout branching architecture). För att duplexa optiska kontakter ska ha mindre paketstorlekar än LC-kontakter, kommer minskningen av MDC-kontaktstorleken att tillåta En enda transceiver har plats för MDC-byglar som ansluts direkt till transceivergränssnittet. Det nya paketeringsformatet för transceiver kommer att stödja fyra par MIDC-kontaktkablar i en optisk modul med OSFP-paket eller en optisk modul för SFE-paket. Stöder två par MDC-kontakter. Kontaktdensiteten på modulpanelen ökas, vilket minimerar hårdvarustorlek, investerings- och driftskostnader. En rackenhet RU rymmer 144 fibrer med LC-duplexkontakter och adaptrar. Använd mer Den lilla MDC-kontakten kan öka antalet fiberkärnor till 432 kärnor i samma 1RU-utrymme.


Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska