Kommunikationssystemløsninger
VR
  • Produktdetaljer

Detaljerede oplysninger

Transmissionshastighed:1000 MbpsBølgelængde:1310nm/1550nm
Konnektor:SC/FC/STAfstand:120 km
Fibertype:SMOptisk bølgelængde:850nm, 1310nm, 1550nm, Tx1310/Rx1550nm, Tx1550/Rx1310
Ansøgning:FTTXStrømudgang:AC220V/0,5A,DC-48V /0,5A, DC5V/1A,2A
Certificering:CE FCC RoHS ISO

Højt lys:

elektrisk sfp-modul

,

fiberoptisk ethernet transceiver

Funktioner:

1. Understøtter 10/100/1000Base-T, 1000Base-X protokol.
2. Flowkontrol for fuld duplex og halv duplex.
3. Understøtter op til 10k byte JUMBO-ramme.
4. Understøtter fiberporttrunking, øget fiberkanalbåndbredde og forsyningsfiberkanalredundans.
5. Understøtter portbaserede VLANS og TAG-baserede VLANS.
6. I overensstemmelse med sikkerhedskoden for FCC og CE-MÆRK.
7. Stik: Multi-UTP RJ-45 stik, en eller to fiber stik
8. Driftstilstand: fuld duplex-tilstand eller halv duplex-tilstand
9. Strømforsyningsparameter: DC 5V 1A/2A
10. Miljøtemperatur: 0-50 ℃
11. Relativ luftfugtighed: 5%-90%
12. UTP-kabel: Cat5 UTP-kabel
13. Overførselsfiber: multimode (50/125, 62,5/125 eller 100/140um); enkelt mod (8.3/125, 8.7/125, 9/125 eller 10/125um).

Specifikation:

Standardprotokol
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3d, IEEE 802.3Q
BåndbreddeRJ 45 Port: 8*10/100MOptisk port: 1,25G
DriftstilstandFuld/halv duplex-tilstand
StikUTP: RJ-45Fiberstik: SC/FC/ST
LED-indikatorerPWR,FX1/LINK,1000M,L/A
UTP kabelCat5 UTP (inden for 100m)
Fiber kabel9/125μm, (den maksimale afstand op til 20 -120 km)
50/125, 62. 5/125μm (den maksimale afstand op til 2 km)
StrømforsyningEkstern strømforsyning5V, 2A
Strømforbrug≤5W
MiljøparametreArbejdstemperatur0℃~50℃
Stuetemperatur-40℃~70℃
Fugtighed5%~90% ikke-kondenserende
MTBF (timer)>30.000
Størrelse og vægtstrukturStørrelseBruttovægt
Ekstern220mm*110mm*19mm0,74 kg
CertificeringFCC Part 15, Klasse A, RoHS og CE-mærke
 

10/100/1000M dobbelt fiber:

Connector typeSCSCSCSCSC
Fiber typeMulti-modeSingle-modeSingle-modeSingle-modeSingle-mode
Bølgelængde850nm1310nm1310nm1550nm1550nm

 

Max afstand

62,5 µm: 224 m

 

20 km

 

40 km

 

60 km

 

80 km

50 µm: 550 m
Min TX PWR-11,0dBm-9,0dBm-4,0dBm-8,0dBm-3,0dBm
Max TX PWR-6,0dBm-5,0dBm0dBm0dBm0dBm
Følsomhed< -18dBm< -21dBm< -24dBm< -25dBm< -25dBm
Link budget7,0dBm12,0dBm20,0dBm17,0dBm22,0dBm

 

 

10/100/1000M enkelt fiber:

Connector typeSCSCSCSC
Fiber typeSingle-modeSingle-modeSingle-modeSingle-mode
Bølgelængde1310/1550nm1310/1550nm1310/1550nm1490/1550 nm
Max afstand20 km40 km60 km80 km
Min TX PWR-10,0dBm-4,0/-8dBm0/-5,0dBm-1dBm
Max TX PWR-4,0dBm0dBm3/0dBm3dBm
Følsomhed< -22dBm< -25dBm< -25dBm< -25dBm
Link budget12,0dBm20/17dBm25/20dBm24,0dBm

 

KabelForbindelseaf10/100/1000 mioSerieGigabitKonverter:

Port typeKabeltypeMax.Længde
10/100/1000BASE-TKat. 5, 5E UTP, RJ-45100 meter

 

1000BASE-SXMulti-mode fiber på 850n (62,5/125 µm)220 meter
1000BASE-SXMulti-mode fiber på 850 nm (50/125 µm)550 meter
1000BASE-LXSingle-mode fiber på 1310nm (9/125um)10-100 km

 

LEDTegn:

Se venligst følgende tabel for LED-indikation af 10/100/1000M Series Gigabit Converter

LEDStatusTegn
strømStrømmen er tændt
lnk/aktBlitzF1:FX Data,P1 og P2:TP Data
hastighedHastigheden er 1000M

 

Specifikationer for 10/100/1000M Series Gigabit Converter:MODEL1,10/100/1000 mioSerie2,10/100/1000 mioSerieSTANDARDIEEE802.3ab1000BASE-T;IEEE802.3ab1000BASE-T;IEEE802.3z1000BASE-SXIEEE802.3z1000BASE-LXGRÆNSEFLADERJ-45 del x 1 (10/100/1000 Mbps)SC-stik Fiberport x 1 (1000 Mbps)TPFORBINDELSER10/100/1000BASE-T:UTP Kategori 5, 5EFIBERFORBINDELSER1000BASE-SX:62,5/125 µmeller 50/125 µm Multi-modefiber, SC/FC stik1000BASE-LX:9 eller10/125 µm Single-modefiber, SC/FC stikLEDINDIKATIONERlnk/akt, hastighed, kraftMAKS.AFSTAND550m/220m10 km og 20 km, 100 kmMILJØDriftstemperatur: 0~+70 ℃Opbevaringstemperatur: -40~+85 ℃Humlblty: 10~90% ikke-kondenserendeSTRØM5V 2ANETTOVEJLEDNING500 gUDLEDNINGFCC klasse A, CE Typisk optisk strømbudget:10/100/1000 mioSerieStikSCSCSCSCSCBølgelængde850nm1310nm1310nm1310nm1550nmTypisk550m/220m10 km20 km30 km50-100 kmMinTX-11dBm-11,0dBm-10,0dBm-7,0dBm-1~-6,0dBmMaksTXPWR-3,0dBm- 3,0dBm-1,0dBm0,0dBm0,0dBmFølsomhed-18dBm-21,0dBm-21,0dBm-24,0dBm-24,0dBmLinkBudget8,5dB12,0dB15,0dB19,0dB19,0dB Installation:en. Sluk for strømmen til enheden/stationen i netværket, hvor mediekonverteren skal installeres.b. Sørg for, at der ikke er nogen aktivitet i netværket.c. Tilslut fiberkabel fra mediekonverteren til fibernettet. Fiberforbindelserne skal være Matched-Transmit-stik for at modtage stikd. Tilslut et UTP-kabel fra 1000Base-Tx-netværket til RJ-45-porten på produktete. Tilslut netledningen til mediekonverteren og kontroller, om strøm-LED'en lyser. TP Link og FX link LED lyser, når alle kabelforbindelser er tilfredsstillende.f. Tænd for strømmen til enheden/stationen.  Pakning& Levering:Pakken vil blive pakket i henhold til standard eksportkrav, kundetilfredshed er vores mål.Etiketudskrivning: Kundelogo eller kexint-mærke er tilgængeligIndvendig emballage: 5 stk i en kartonYdre emballage: kartonen vil blive pakket med sæk, godt beskytte kartonen mod støv og våd.Transporten: Med fly, til søs, med DHL, Fedex TNT, UPS ... Vores firma:a).LedetidMed mere end 200 ansatte i min virksomhed kan der produceres mindst 10.000 stik.b).ForskningsafdelingenMed vores separate forskerhold, så vi er albe til at få produkter fremstillet efter dine krav.c).KvalitetssikringHvert produkt vil blive testet for at være af god kvalitet. I mellemtiden kan der leveres gratis prøver til din test.Garantiperioden er 10 år. Så hvis der er problemer med varerne, vil erstatning være tilgængelig.

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel