Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Detaljerede oplysninger

Transmissionshastighed: 10/100/1000 Mbps Bølgelængde: 1310nm/1550nm
Konnektor: SC Afstand: 20 km
Fibertype: SM Porttype: SC/ST/FC og RJ45
Strømindgang: 100V ~ 240V Strømudgang: DC 5V 1A
Højt lys:

elektrisk sfp-modul

,

fiberoptisk ethernet transceiver

Produkt beskrivelse

SM Type Fiberoptisk SFP-modul 1000M 2-ports mediekonverter SC RJ45-stik

1000M Fiber Optic 2Port Media Converter Online SFP Module Media Switch Series SC
 
Vores KXT-SM-10/100/1000MC er ikke-administrerede mediekonvertere, som giver dig økonomiske løsninger til mediekonvertering mellem fiber og kobber Ethernet. Det giver dig SC-, FC- eller ST-stik til dine fiberoptiske kabler og RJ45 til parsnoet UTP-kabelforbindelse. Den maksimale forlængelse er op til 120 km over fiber. 

1. 10/100/1000Base -T til 1000Base -FX konverter
2. 10/100/1000M Auto-Negotiation RJ45-port og understøttelse af Auto MDI/MDIX
3. Med særskilt HIC-løsning, chip med lav temperaturstigning, intet behov for kølesystem, realisering af flowkontrol, reduktion af broadcast storm
4. Understøtter fuld-duples flowkontrol eller halv-duplex modtryk arbejdsmønster, sammen med Auto-negotiation
5. Understøtter 16Kbyte super datapakketransmission via butiks- og videresendingstilstand
6. Understøtter plug-and-play SFP-moduler

Funktioner:

1. I overensstemmelse med IEEE802.3 10base-T, IEEE802.3u 100 base-TX/FX, IEEE802.3ab 1000 base-T, IEEE802.3z, 1000base-SX/LX, IEEE802.1a, IEEE802, IEEE802, IEEE802n. Træ.
2. Hot Pluggbar& Vægmonterbar.
3. Stabil ydeevne mere end 50 tusinde timer med fejlfri.
4. Unik IC-løsning anvendt.
5. Understøtter 10/100 Mbps og 10/100/1000 M fuld/halv duplex, nemme opgraderinger.
6. Auto MDI/MDI-X.
7. Auto forhandling.
8. Støt flowkontrol.
9. Koncentreret i BT-EF16-D220 (16-slot til mediekonverterkort) eller BT-EF14-D220 (14-slot til mediekonverter-stand-alone type) 2U rackmonteret chassis.
10. Stabil ydeevne mere end 50 tusinde timer med fejlfri.
11. I overensstemmelse med sikkerhedskoden for FCC, CE og RoHS.

 

Ansøgning:

1. Forlæng din Ethernet-forbindelse op til 0~25 km væk ved hjælp af fiberoptik
2. Skaber en økonomisk Ethernet-fiber/kobber-fiber-forbindelse til at forbinde fjernundernetværk til større fiberoptiske netværk/backbones
3. Konverterer Ethernet til fiber, fiber til kobber/Ethernet, hvilket sikrer optimal netværksskalerbarhed til at forbinde to eller flere Ethernet-netværksknuder (f.eks. at forbinde to bygninger på samme campus)
4. Designet til at levere højhastighedsbåndbredde til krævende arbejdsgrupper i stor skala, der kræver udvidelse af Gigabit Ethernet-netværk

 

10/100/1000 mioSerieGigabitKonverter

10/100/1000M-serien 10/100/1000BASE-TX til 1000BASE-SX/LX

konverteren er primært designet til større og højere båndbreddekrævende

arbejdsgrupper, der kræver udvidelse af Ethernet-netværket. Det

10/100/1000M har fire RJ45-stik og en SC- eller SFP-fiberoptik

stik, der forbinder 10/100/1000BASE-TX netværket til

1000BASE-SX/LX (fiberoptisk) netværk. Ved fuld duplex-tilstand, konverteren

kan forlænge afstanden op til 550 meter for multi-mode fiber og op til 80

kilometer for Single-mode fiber. Den er fuldt ud kompatibel med IEEE 802.3z&

802.3ab standarder. Installationen& driftsprocedurer for

10/100/1000M-serien er enkel& ligetil. Brugeren kan overvåge

real-time driftsstatus nemt via et sæt LED placeret på frontpanelet.

 

PakkeIndhold

1. MDI-MDIX Auto-crossover understøttet

2. Plug-and-Play installation

3. Support Link Alarm

4. Støt fluxstyring af fuld duplex/modtryk af halv duplex, dåse

sendes 1600bytes administrationspakke.

5. Overhold IEEE802.3z 1000Base-SX/LX&IEEE 802.3ab 1000Base-T

6. Arbejdsbølgelængde 850nm, 1310nm, 1550nm valgfri

7. Link mellem RJ45 og fiberport, dynamisk datatransmission, hel/halv

duplex, fartlysindikation

8. Forsyningsåbning, intern strøm og ekstern strøm, UTP-port understøtter

10/100/1000M auto-forhandling

 

KabelForbindelseaf10/100/1000 mioSerieGigabitKonverter

 

Porttype Kabeltype Max.Længde
10/100/1000BASE-T Kat. 5, 5E UTP, RJ-45 100 meter

 

1000BASE-SX Multi-mode fiber på 850n (62,5/125µm) 220 meter
1000BASE-SX Multi-mode fiber på 850nm (50/125µm) 550 meter
1000BASE-LX Single-mode fiber på 1310nm (9/125um) 10-100 km

 

LEDTegn

Se venligst følgende tabel for LED-indikation af 10/100/1000M Serie Gigabit Converter

LED Status Tegn
strøm Strømmen er tændt
lnk/akt Blitz F1:FX Data,P1 og P2:TP Data
hastighed Hastigheden er 1000M

 

specifikationeraf10/100/1000 mioSerieGigabitKonverter

MODEL 1,10/100/1000 mioSerie 2,10/100/1000 mioSerie
STANDARD

IEEE802.3ab

1000BASE-T;

IEEE802.3ab

1000BASE-T;

IEEE802.3z

1000BASE-SX

IEEE802.3z

1000BASE-LX

GRÆNSEFLADE

RJ-45 del x 1 (10/100/1000 Mbps)

SC-stik Fiberport x 1 (1000 Mbps)

TP

FORBINDELSER

10/100/1000BASE-T:UTP Kategori 5, 5E

FIBER

FORBINDELSER

1000BASE-SX:62,5/125µm

eller 50/125µm Multi-mode

fiber, SC/FC stik

1000BASE-LX:9 eller

10/125µm Enkelttilstand

fiber, SC/FC stik

LED

INDIKATIONER

lnk/akt, hastighed, kraft
MAKS.AFSTAND 550m/220m 10 km og 20 km, 100 km
MILJØ

Driftstemperatur: 0~+70℃

Opbevaringstemperatur: -40~+85℃

Humlblty: 10~90% ikke-kondenserende

STRØM 5V 2A
NETTOVEJLEDNING 500 g
UDLEDNING FCC klasse A, CE

 

TypiskOptiskStrømBudget

10/100/1000 mioSerie
Stik SC SC SC SC SC
Bølgelængde 850 nm 1310nm 1310nm 1310nm 1550nm
Typisk 550m/220m 10 km 20 km 30 km 50-100 km
MinTX -11dBm -11,0dBm -10,0dBm -7,0dBm -1~-6,0dBm

MaksTX

PWR

-3,0dBm - 3,0dBm -1,0dBm 0,0dBm 0,0dBm
Følsomhed -18dBm -21,0dBm -21,0dBm -24,0dBm -24,0dBm

Link

Budget

8,5dB 12,0dB 15,0dB 19,0dB 19,0dB

 

Installation

Som med enhver elektrisk enhed bør du placere udstyret, hvor det vil ikke udsættes for ekstreme temperaturer, fugtighed eller elektromagnetisk stråling interferens. Specifikt skal det websted, du vælger, opfylde følgende krav: Følg trinene for at installere mediekonverteren. Denne konverter er en aplug-and-play-enhed.

en. Sluk for strømmen til enheden/stationen i netværket, hvori mediekonverter vil blive installeret.

b. Sørg for, at der ikke er nogen aktivitet i netværket.

c. Tilslut fiberkabel fra mediekonverteren til fibernettet. Det fiberforbindelser skal være Matched-Transmit-stik for at modtage stik

d. Tilslut et UTP-kabel fra 1000Base-Tx-netværket til RJ-45-porten på produktet

e. Tilslut netledningen til mediekonverteren og kontroller, om strømmen LED lyser. TP Link og FX link LED lyser, når alle kabelforbindelser er tilfredsstillende.

f. Tænd for strømmen til enheden/stationen.

 

PakkeIndhold

Tak, fordi du har købt vores Ethernet Media Converter. Før du begynder at installere Media Converter, skal du kontrollere følgende punkter i pakken

en. Mediekonverter

b. Bruger’s Manual

c. Strømadapter

SM Type Fiber Optic SFP Module 1000M 2 Port Media Converter SC RJ45 Connector 0

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk