VR
  • Produkter detaljer

När det gäller industriutveckling, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har drivits av att utveckla nya produkter för att hålla oss konkurrenskraftiga. Uppmätta data indikerar att de uppfyller marknadens krav. Förlitar sig på våra utmärkta produkter och förnuftiga marknadsföringsstrategier, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har en fast övertygelse om att vi kommer att ta stora marknadsandelar i framtiden och gynna våra intressenter också.

Modellnummer:FC-SC APC M-MTyp:Fiberoptisk dämpare
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:2 år
Nätverk:IngenAnsökan:FTTH FTTB FTTX nätverk
Arbetsvåglängd (nm):1310/1490/1550Certifiering:ISO9001:2008, FCC, RoHS, ce
Fibertyp:G652D, G657A2Material:LSZH jacka
Driftstemperatur (℃):-40~85Tillämpliga fibrer:SM MM G655
Förvaringstemperatur (℃):-40~85

Produktbeskrivning

Fiberoptiska adaptrar används för att tillhandahålla en kabel till kabel eller kabel till utrustning fiberoptisk anslutning. Vi levererar ett brett utbud av passande hylsor och hybridadaptrar, inklusive speciella han- till honhybridfiberoptiska adapter.


Funktion:

1. Låg insättningsförlust och ryggreflektionsförlust
2. Hög precisionsuppriktning
3. Förnicklad mässingskropp
4. Använd i Single-mode eller Multimode-applikationer
5 .Val av höljesmaterial och hylsmaterial
6. ISO9001:2008, ROHS-överensstämmelse


Applikationer:
1. Fiberoptisk telekommunikation
2.LAN (Local Area Network)
3.FTTH (Fiber To The Home)
4. CATV&CCTV-system
5. Höghastighetsöverföringssystem
6. Fiberoptisk avkänning
7. Industriellt, mekaniskt och militärt

Funktioner:


1. Låg insättningsförlust och ryggreflektionsförlust
2. Hög precisionsuppriktning
3. Förnicklad mässingskropp
4. Använd i Single-mode eller Multimode-applikationer
5 .Val av höljesmaterial och hylsmaterial
6. ISO9001:2008, ROHS-överensstämmelse


Ansökan:

1. Fiberoptisk telekommunikation
2.LAN (Local Area Network)
3.FTTH (Fiber To The Home)
4. CATV&CCTV-system
5. Höghastighetsöverföringssystem
6. Fiberoptisk avkänning
7. Industriellt, mekaniskt och militärt

Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ

F: Är du handelsföretag eller tillverkare?

A: Vi är fabriken.

F: Hur lång är din leveranstid?

S: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet.

F: Ger du prover? är det gratis eller extra?

S: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden.

F: Vilka är dina betalningsvillkor?

A: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans.
Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:

Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska