Produkter
VR
  • Produkter detaljer

I denna era är det nödvändigt för alla företag inklusive Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. att förbättra vår FoU-styrka och utveckla nya produkter på en regelbunden basis. Kvaliteten på FTTH LC/UPC Pigtail fiberoptisk kabel G657A1 9/125 Singlemode 9mm Simplex Yellow 1,5M Eller Customized är på den ledande nivån i branschen och är oskiljaktig från det hårda arbetet och innovationen hos enastående teknisk personal. Jämfört med de traditionella möter den bättre marknadens krav.

Modellnummer:LC/UPC PigtailTyp:Fiberoptisk patchkabel Pigtail
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Antal ledare:1Certifiering:CE/ROHS/ISO9001
Fibertyp:G657A1 eller anpassadKontakttyp:LC UPC
Ytterhölje:LSZHKabeldiameter:0,9 mm
Drifttemperatur:-40℃~85℃Fiberlängd:Anpassat
Fiberfärg:GulGarantitid:1 år

Produktbeskrivning
Fibern pigtail hänvisar till en kontakt som liknar en halv patch-kabel som används för att ansluta en optisk fiber och en optisk fiberkopplare. Den inkluderar en patchkabelkontakt och en sektion av optisk fiber.

Nyckelfunktioner:
1) Låg insättningsförlust
2) Låg PDL
3) Kompakt design
4) Bra enhetlighet från kanal till kanal
5) Bred driftvåglängd: 1260-1650nm
6) Bred drifttemperatur: -40°C - 85°C
7) Hög tillförlitlighet och stabilitet

Ansökan :
1) FTTX-system
2) PON-nätverk
3) CATV-länkar
4) Optisk signalfördelning
5) Lokala nätverk (LAN)
6) Fiberkommunikationssystem

Beställningsalternativ:
1) Kontakttyp: FC, SC, LC, ST
2) Hylsände: PC, UPC, APC
3) Kärntyp: Enkelläge (SM: 9/125um), Multimode (MM: 50/125um eller 62,5/125um)
4) Kabelmängd: Simplex, Duplex
5) Kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
6) Kabellängd: 1, 2, 3 meter eller anpassad
7) Kabeltyp: PVC, LSZH.
Parameter
Enhet
Singelläge
Insättningsförlust
dB
UPC
APC
≤0,2
≤0,2
Returförlust
dB
≥50
≥60
Arbetsvåglängd
nm
1260-1650
utbytbarhet
dB
≤0,2
≤0,2
vibrationsfrekvens
dB
≤0,2
≤0,2
Arbetstemperatur
-40~75
Förvaringstemperatur
-40~85
Kabelns ytterdiameter
nm
3,0/2,0/0,9
företagsprofil
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik är i Shenzhen, Kina. Kontakta oss för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt.
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska