VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. ägnar alltid obegränsade ansträngningar åt forskning och utveckling av produkter. Våra professionella ingenjörer tillämpade teknologi för produktutveckling. Produkten kan användas i ett brett spektrum av applikationer som fiberoptisk utrustning som kräver mycket hög kvalitet. Vi erbjuder en rad designtjänster för att hjälpa dig att få precis det du vill ha.

Modellnummer:KXT annan typTyp:Fiberoptisk snabbkontakt
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:2 år
Nätverk:IngenVåglängd:1260-1250nm
Fibertyp:G657A2Längd:1m
Färg:färgerVikt:100 g
Certifiering:ISO9001:2008, FCC, RoHS, cePaket:Stålrör eller ABS
Ansökan:FTTX Systems G/E-PON Application CATV Networking

Produktbeskrivning

Optisk snabbkoppling LC/UPC Fiberoptiska kontakter 

Snabbkopplingar, som enkelt kan installeras i fälttillämpningar, används ofta i FTTX. Jämfört med andra konventionella metoder minskar snabba kopplingar med förpolerad hylsa förberedelse- och avslutningstiden avsevärt. Verktyg som krävs vid fältmontering av snabbkopplingar är mycket enklare och lätt att använda. Det är möjligt att förbättra flexibiliteten för optiska ledningar och FTTX-distributionstillämpningar.

Funktioner.

■ Snabb montering
■ Flexibel tillämpning
■ Enkel användning
■ Enkelt verktyg

Ansökningar.

■ LAN-applikationer
■ CATV-applikationer
■ Distributionsapplikationer
■ FTTX-applikationer


Prestationsindex 

armetrar
SC/UPC
SC/APC 
FC/UPC
LC/UPC
Ansökan
Drop-kablar, inomhuskablar
Fiberdiameter
125um (G.657 A1/A2)
Fiberläge
Enkelläge 0,9 2,0 3,0
Max. Insättningsförlust
0,5dB, typiskt 0,3dB
0,3dB
Min. Avkastningsförlust
40
45
40
45
Min. Fiberretention
5N
5N
4N
Min. Kabelhållning
10N
10N
8N
Dragbelastning
50N
50N
10N
Drifttemperaturens omfång
-40℃ till 75℃
Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Relaterade produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska