VR
  • Produkter detaljer

Tillverkad med den senaste tekniken, KEXINT Outdoor Waterproof Fiber Optical Patch Cord FTTA Full AXS To LC Duplex Jumper Type rankas i topp i branschen. Designad av professionella designers, KEXINT Outdoor Waterproof Fiber Optical Patch Cord FTTA Full AXS To LC Duplex Jumper Type är attraktiv i sitt utseende. I framtiden kommer Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. kommer att fortsätta att fästa vikt vid odling av talanger, kontinuerligt förbättra personalens affärsnivå och professionella kompetens, stärka teknisk innovation och kontinuerligt förbättra företagets övergripande konkurrenskraft, för att uppnå"bygga ett hundraårigt vintergrönt företag och skapa ett välkänt internationellt varumärke. Arbeta hårt för detta stora mål.

Typ:Fiberoptisk patchkabelModellnummer:Fullaxs fiberoptisk patchkabel
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:Kexint
TYP AV FIBER:657A2INFÖRINGSFÖLJANDE:0,2db
WENLENTH:1310 1550 850KONTAKTTYP:FULLAXS
KABELLÄNGD:100m 150mLÄGE AV FIBER:SM OM1 OM2 OM3 OM4
FÄRG:SvartPRESTANDA:Vattentät

Produktbeskrivning

Kära kunder,
Kontakta oss för bekräftelse innan du gör en beställning direkt.
Tack !

Funktion:
1). Låg insättningsförlust
2).Hög avkastningsförlust
3). Bra repeterbarhet
4). Bra utbyte
5). Utmärkt miljöanpassningsförmåga
6). Positiv mekanisk återkoppling för att informera operatören när kontakten är helt ihopkopplad
7). Ingen kabel bucklig under eller efter installationen
8). Robust bajonettlåsning för enkel, snabb och säker parning
9). En vattentät, dammsäker och korrosionsbeständig design som använder formgjuten metallskott
10). Kostnadsbesparingar genom eliminering av fiberhantering i radioenheten
Ansökan:
1).Kommunikationsrum
2).FTTH (Fiber till hemmet)
3). LAN (Local Area Network)
4). FOS (fiberoptisk sensor)
5). Fiberoptisk kommunikationssystem
6). Optisk fiber ansluten och överförd utrustning
7). Försvarets stridsberedskap

Egenskaper för optisk fiberkabel
1 Anslutningstyp: FC, SC, LC, ST, MTRJ, MU, E2000, MPO, DIN, D4, SMA
2 hylsa ände: PC,UPC,APC
3-kärntyp: Enkelläge (SM: 9/125um): G652D, G657A
Multimode (MM: 50/125um, 62,5/125um, OM3 eller OM4)
Antal kablar 4: Simplex, Duplex, 6 kärnor, 12 kärnor, 16 kärnor, 24 kärnor, 36 kärnor, 48 kärnor...
5 kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
6 Kabellängd: 1, 2, 3 meter eller anpassad
7 Manteltyp: PVC, LSZH, OFNR, OFNP, Plenum, Armored…



Funktioner:

1). Låg insättningsförlust;
2). Låg PDL;


3). Kompakt design;
4). Bra enhetlighet mellan kanaler;


5). Bred driftvåglängd: 1260-1650nm;
6). Hög tillförlitlighet och stabilitet.

Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Relaterade produkter
FAQ

F: Är du handelsföretag eller tillverkare?

A: Vi är fabriken.

F: Hur lång är din leveranstid?

S: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet.

F: Ger du prover? är det gratis eller extra?

S: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden.

F: Vilka är dina betalningsvillkor?

A: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans.
Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:

Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English English bahasa Indonesia bahasa Indonesia Suomi Suomi فارسی فارسی Ελληνικά Ελληνικά dansk dansk русский русский Português Português français français italiano italiano Español Español العربية العربية Deutsch Deutsch Zulu Zulu Pilipino Pilipino Nederlands Nederlands Bahasa Melayu Bahasa Melayu svenska svenska
Aktuellt språk:svenska