Produkter
VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. lägger alltid tonvikt på förbättring av forskning och utveckling. har äntligen utvecklat optisk fiber snabbkoppling LC UPC 3.0 2.0 FTTH fiberoptisk snabb snabbkoppling. Produkten med förbättrade egenskaper och funktioner förväntas leda trenden i branschen. Talanger och teknik är oumbärliga stödfaktorer för att den optiska fibersnabbkopplingen LC UPC 3.0 2.0 FTTH fiberoptisk snabbkoppling ska få stor beröm. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. med hög kvalitet och gott rykte har den vunnit ett gott rykte i branschen.

Modellnummer:KXT-K16Typ:Fiberoptisk snabbkontakt
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:2 år
Nätverk:IngenKontakttyp:LC/UPC
Våglängd:1260-1250nmFibertyp:G657A2
Längd:1mFärg:färger
Vikt:100 gCertifiering:ISO9001:2008, FCC, RoHS, ce
Paket:Stålrör eller ABSAnsökan:FTTX Systems G/E-PON Application CATV Networking

Produktbeskrivning

Optisk snabbkoppling LC/UPC Fiberoptiska kontakter 

Snabbkopplingar, som enkelt kan installeras i fälttillämpningar, används ofta i FTTX. Jämfört med andra konventionella metoder minskar snabba kopplingar med förpolerad hylsa förberedelse- och avslutningstiden avsevärt. Verktyg som krävs vid fältmontering av snabbkopplingar är mycket enklare och lätt att använda. Det är möjligt att förbättra flexibiliteten för optiska ledningar och FTTX-distributionstillämpningar.

Funktioner.

■ Snabb montering
■ Flexibel tillämpning
■ Enkel användning
■ Enkelt verktyg

Ansökningar.

■ LAN-applikationer
■ CATV-applikationer
■ Distributionsapplikationer
■ FTTX-applikationer


Prestationsindex 

armetrar
SC/UPC
SC/APC 
FC/UPC
LC/UPC
Ansökan
Drop-kablar, inomhuskablar
Fiberdiameter
125um (G.657 A1/A2)
Fiberläge
Enkelläge 0,9 2,0 3,0
Max. Insättningsförlust
0,5dB, typiskt 0,3dB
0,3dB
Min. Avkastningsförlust
40
45
40
45
Min. Fiberretention
5N
5N
4N
Min. Kabelhållning
10N
10N
8N
Dragbelastning
50N
50N
10N
Drifttemperaturens omfång
-40℃ till 75℃
Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Relaterade produkter
FAQ
Kontakt
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska