Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Detaljerede oplysninger

Bølgelængde: 1310 1550 Splitterforhold: 50/50
Konnektor: LC/UPC-STIK Pakke: ABS boks
Ansøgning: FTTH FTTB FTTX netværk Produktnavn: FBT 1*2
Pakke (ekskl. støvler): 90*20*10 mm
Højt lys:

fiberoptisk splitter

,

wdm komponenter

Produkt beskrivelse

1x2 FBT Coupler Optisk WDM 1310/1550nm Dual Window 50/50 Ratio ABS Box LC/UPC

1x2 FBT Coupler Optisk WDM 1310/1550nm Dual Window 50/50 Ratio ABS Box LC/UPC

 

     Fiberoptisk FBT Coupler er en type optisk strømstyringsenhed, der er fremstillet ved hjælp af Fused Biconical Tape-teknologi. KEXINT tilbyder både træ- og stjernetype inline-koblinger/splittere. De giver en pålidelig løsning til at opdele/kombinere signaler. Spaltningsforholdet varierer fra 1x2 til 1x32 porte for trækoblinger og fra 2x2 op til 2x32 for stjernekoblinger. Fås i vinduer med enkelt, dobbelt og tredobbelt bølgelængde (1310/1490/1550nm). Den har lille størrelse, høj pålidelighed, billige omkostninger og god kanal-til-kanal ensartethed og er meget udbredt i PON-netværk til at realisere optisk signaleffektopdeling.

 

Funktioner:

__________________________________________________________

 

1. Påfør i maskinrummet, praktisk og smukt
2. Anvendelse for forskellige slags optiske koblere
3. Adapter eller pigtail output
4. Optisk stik (FC/APC . FC/UPC . SC/APC . SC/UPC . ST  E2000.)
5. Forskellige kombinationer af koblingsforhold
6. Lav krydstale& overskydende tab 3 Højt optisk returtab
7. Tilgængelig i dobbelt bølgelængde drift
8. Valgfri stikterminering efter anmodning
9. Fås i 250um& 900um fiber, 2 mm eller 3 mm kappe optisk kabel

 

Ansøgninger

________________________________________________________________

1. CATV


2.FTTH/FTTB
3.Kommunikationssystem
4.LAN
5.Net EPON
6.Netværksskab

 

specifikationer

 

Driftsbølgelængde 1310/1550±15nm
karakter P EN
Indføringstab ≤0,30 dB ≤0,40 dB
Center bølgelængde isolation ≥24 dB ≥0dB
PDL ≤0,05 dB ≤0,10 dB
Afkasttab ≥50 dB
Direktivitet ≥55 dB
Temperatur Cofficient ≤0,002 dB/℃
Driftstemperatur -5℃~75℃
Stuetemperatur -40℃~85℃
Lys Kraft ≤1000mW

 

Pakkeoplysninger

 

Konfiguration 1x2
Connector Type LC/UPC
Fiber type Corning SMF-28e 3,0 mm
Pakkedimensioner 90*20*10 mm

 

 

1x2 FBT Coupler Optical WDM 1310/1550nm Dual Window 50/50 Ratio ABS Box LC/UPC 0

 

Vores tjenester:

__________________________________________________________

 

1.Professionel producent, 100% testet i mere end 3 gange.

2.Kunders løsninger på dage, ikke uger.

3.Varm service med omhyggelig opmærksomhed.

4.Kan give din specifikke forespørgsel inden for 24 timer.

5.Spar mange omkostninger, bring flere fordele for kunden at udvide forretningen.

6.Vi har 12 års erfaring på dette område. Vi er den professionelle leverandør, som du kan stole på.

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk