Fiberoptiske produkter
VR
  • Produktdetaljer

Detaljerede oplysninger

Bølgelængde:1310 eller 1550Type:1x4
Splitterforhold:50/50Konnektor:SC LC FC /UPC /APC ST
Pakke:StålrørAnsøgning:FTTH FTTB FTTX netværk
Produktnavn:FBT 1*4 Mini 0,9Pakke (ekskl. støvler):90*20*10 mm
Højt lys:

wdm komponenter

,

wdm udstyr

Produkt beskrivelse

0,9 MINI optisk WDM, 1×4 WDM-komponenter Lav polariseringsafhængighed

FBT 1×4 fiberoptisk kobling WDM splitter SC/APC 0,9 ​​MINI 1310 eller 1550 splitter 50/50

EN. Fiber Optic FBT Coupler er en optisk enhed, der kombinerer eller opdeler strøm fra optiske fibre. Optisk splitter deler lys fra en enkelt fiber i to eller flere fiberkanaler.

B . Den har lille størrelse, høj pålidelighed, billige omkostninger og god kanal-til-kanal ensartethed og er meget brugt i PON-netværk til at realisere optisk signaleffektopdeling.

   KEXINT tilbyder både træ- og stjernetype inline-koblinger/splittere. De giver en pålidelig løsning til at opdele/kombinere signaler. Spaltningsforholdet varierer fra 1x2 til 1x32 porte for trækoblinger og fra 2x2 op til 2x32 for stjernekoblinger. Tilgængelig i vinduer med enkelt, dobbelt og tredobbelt bølgelængde (1310/1490/1550nm).

Funktioner:

Lavt tab

Lav polariseringsafhængighed

Med alle bands

Stadig stabil under høje temperaturer

Med minipakkemål

 Ansøgninger:

Optisk kommunikationssystem

Fiberoptisk sensor

Fotoafbryder

EDFA

Specifikationer:

Testrapport for dobbelt vindueskobling
S/N:34290628
TYPE1310/1550 -DWC -1×4
Test bølgelængdenm1310/1550
KoblingsforholdLige
Produktion13101550
Ud 1Ud 2Ud 3Ud 4Ud 1Ud 2Ud 3Ud 4
IndføringstabdB7.127.027.187.137.117.007.087.03
Koblingsforhold%24,95 %25,54 %24,61 %24,90 %24,68 %25,32 %24,86 %25,14 %
PDLdB≤0,15
RetningsbestemtdB≥55
Driftstemperatur-20~+70
Stuetemperatur-40~+85
Fiberlængdem1.0
Dimensionmm¢120×80×10
Fiber typeCorning SMF-28e,9/125,3,0mm
StikSC/APC

Pakkeoplysninger 

Konfiguration1x4
Connector TypeSC LC FC /UPC /APC ST
Fiber typeCorning SMF-28e 0,9mm
Pakkedimensioner3,0*60 mm

 

 

0.9 MINI Optical WDM , 1×4 WDM Components Low Polarization Dependence 0

Vores tjenester:

a. Professionel producent, 100% testet i mere end 3 gange.

b. Kundernes løsninger på dage, ikke uger.

c. Varme tjenester med omhyggelig opmærksomhed.

d.Kan give din specifikke forespørgsel inden for 24 timer.

e. Spar mange omkostninger, bring flere fordele for kunden at udvide forretningen.

f. Vi har 12 års erfaring på dette område. Vi er den professionelle leverandør, som du kan stole på.

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk