VR
  • Produkter Detaljer.

Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. opretholder altid princippet om "komplementære fordele, gensidig fordel og win-win", og har etableret langsigtede samarbejdsrelationer med mange kendte indenlandske og udenlandske virksomheder. Vores udvalg af kommunikationskabler er lavet med den bedste ingrediens. Siden etableringen har Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har altid været i nøje overensstemmelse med internationale standarder og høje etiske standarder, hvilket giver kunderne meget pålidelige produkter. Vi har altid fulgt forretningsprincippet om 'ærlighed og integritet', som sikrer, at de mest troværdige tjenester leveres til enhver kunde.

Model nummer:OS2 LC-SC duplexType:Optisk fiber patch ledning
Oprindelsessted:Guangdong, KinaMærke navn:KEXINT
Antal dirigenter:2Fiberkerne:Duplex
Fiber farve:GulFibertype:OS2
Ydre kappe:PVC, LSZHKabel diameter:3,0 mm, 2,0 mm
Connector Type:LC-SCAfkasttab:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dB
Indsættelsestab (dB):≤0,2Certificering:CE/ROHS/ISO9001
Garantitid:1 år

Produktbeskrivelse
Den fiberoptiske patch-ledning bruges hovedsageligt på patchpanel eller til forbindelse mellem stikkontakter og terminaludstyr. Den bruges også i vid udstrækning til datatransmission med høj bithastighed, telekommunikation, testinstrumenter, termineringer af aktive enheder, LAN/WAN og FTTX.

Fiber Optic Patch ledninger er ultra pålidelige komponenter med lavt indføringstab og returtab. De leveres med dit valg af simplex eller duplex kabelkonfiguration. Omfattende række af fiber patch kabler er termineret med state-of-the-art stik og fås i enhver kombination af ST, SC, LC, FC og MTRJ med PC, UPC eller APC poleringstyper for at opfylde dine standard- eller brugerdefinerede konfigurationer.

teknisk data:
Omfang af tilstand
Single mode eller Multi mode
Kabeltype
Simplex, Duplex Ziocord. eller Multi-core
Stikstil
SC, FC, ST, LC, MTRJ, E2000, MU, MPO /MTP.etc
Polsk eller Ferrule Interface Type
PC, UPC, APC
Kabel diameter
0,9 mm, 1,2 mm, 1,6 mm, 1,8 mm, 2,0 mm, 3,0 mm
Yderjakke
PVC /LSZH/OFNP
Jakke farve
SM Gul | OM1, OM2 Orange | OM3 Aqua | OM4 Aqua eller Violet | OM5 Citrongrøn
Holdbarhed
500 cyklusser (0,2 dB maks. stigning). 1000 mate/de mate cyklusser
Driftstemp.
-20 ℃ til +70 ℃/+85 ℃ (pansret)
Opbevaringstemp.
-40℃ til +85℃
Connector Type
Præstationsniveau
Standard
Elite
Stik
Mode
Endface
IL(dB)
RL(dB)
IL(dB)
RL(dB)
LC/SC/FC/ST
SM
PC
≤0,2
≥50
≤0,15
≥50
UPC
≤0,2
≥55
≤0,15
≥55
APC
≤0,2
≥60
≤0,15
≥60
MM
PC
≤0,2
≥35
≤0,15
≥35
MPO/MTP
SM
APC
≤0,7
≥60
≤0,35
≥60
MM
PC
≤0,5
≥20
≤0,35
≥20
MTRJ
SM
PC
≤0,5
≥50
/
/
MM
PC
≤0,5
≥35
/
/
Firmaprofil
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk