VR
  • Produkter Detaljer.

Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har fremstillet, eksporteret og leveret KEXINT LC-LC Duplex OM5 0,9/2,0/3,0 mm limegrønt fiberoptisk kabel af fremragende kvalitet. Vi kan give dig produkter af højeste kvalitet inden for dit budget. Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. vil altid holde fast i forretningsprincippet om 'kvalitet først, kunder først' og stræbe efter at opbygge en endnu mere konkurrencedygtig og dygtig virksomhed med sigte på en endnu bedre fremtid.

Model nummer:LC-LC Duplex OM5Type:Fiberoptisk patchcord
Oprindelsessted:ChanaMærke navn:kexint
Antal dirigenter:2Kabel O.D:2,0 mm eller kundetilpasses
kabellængde:cutomeriseretGaranti:1 år
Ansøgning:FTTH FTTB FTTX netværkCertificering:FCC, RoHS, ce

Produktbeskrivelse
1. Standarder ANSI/TIA-492AAAE, blev godkendt til offentliggørelse i juni 2016 efter en 20-måneders, branchedækkende undersøgelse udført af en særlig TIA-taskforce inden for TR-42.11 og TR-42.12. TIA har specificeret limegrøn som den officielle kabelkappefarve til OM5. 2. SWDM OM5 wideband multimode fiber tillader brugen af ​​et meget bredere bølgelængdeområde på 850nm til 953nm, det's ønskeligt at reducere fiberantallet ved at transmittere flere VCSEL-bølgelængder i den samme multimode fiber. 3. OM5-kompatibilitet OM5-kabel har samme fiberstørrelse som OM4 og OM3, hvilket betyder, at OM5 er fuldt kompatibel med OM3 og OM4 fiber. 4. Afstand Multimode kabler er ofte det første valg til forbindelser med kort rækkevidde. Som vi ved, kan OM4 patch-ledning understøtte linklængde op til 100 m med 100G-SWDM4-transceivere, mens OM5 kan udvide rækkevidden til 150 m med de samme typer fiberoptiske transceivere, hvilket giver endnu et bedre valg til datacenteroptimering. 5. OM5 Omkostninger Indvirkning OM5 giver optimal støtte til nye SWDM-applikationer, hvilket reducerer mængden af ​​nødvendige fibre til højhastighedstransmissioner. Brug af OM5 vil fremtidssikre dine installationer i mange år fremover.
Parametre
LC-LC
Arbejdstemperatur (°C)
-40— +80
Indsættelsestab (dB)
≤0,2
Afkasttab (dB)
≥45
Trækstyrke (N)
≥55
Holdbarhed (tider)
Udøv en kraft på 1N i 1 time i en afstand på 0,5 meter fra bagsiden af ​​stikket.
Firmaprofil
værksted
Vores hold
Certificeringer
Anbefal produkter
FAQ
Q1: Er du handelsvirksomhed eller producent? A1: Vi er fabrikken. Q2: Hvor lang er din leveringstid? A2: Generelt er det 5-10 dage, hvis varerne er på lager. eller det er 15-20 dage, hvis varerne ikke er på lager, er det efter mængde. Q3: Giver du prøver? er det gratis eller ekstra? A3: Ja, vi kunne tilbyde prøven gratis, men betaler ikke fragtomkostningerne. Q4: Hvad er dine betalingsbetingelser? A4: Betaling<=1000USD, 100% i forvejen. Betaling>=1000USD, 30% T/T på forhånd, balance før forsendelse. Q5: Kan jeg besøge dig? A5: Selvfølgelig er vores fabrik i Shenzhen, Kina. Kontakt os venligst for at lave en aftale. Q6: Kan jeg forhandle priserne? A6: Ja, vi kan overveje rabatter for flere containere med blandede varer. Q7: Hvor meget vil forsendelsesomkostningerne være? A7: Det afhænger af størrelsen på din forsendelse og forsendelsesmetoden. Vi tilbyder dig gebyret, som du har anmodet om. Hvis du har et andet spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os som nedenfor:
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk