VR
  • Produkter detaljer

Vår tunga satsning på produktens FoU har äntligen gett resultat. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. har framgångsrikt rullat ut en ny produktserie, nämligen KEXINT PVC LSZH LC UPC Fiber Optic Pigtail for Data Processing Networks. Den är helt unik i flera aspekter, inklusive dess utseende, funktioner och applikationer. Högkvalitativ KEXINT PVC LSZH LC UPC Fiberoptisk Pigtail för databearbetningsnätverk förlitar sig på stark forsknings- och utvecklingskapacitet och en bra varumärkesimage. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. kommer att fortsätta fokusera på kundernas behov och hänga med i branschens trender för att utveckla KEXINT PVC LSZH LC UPC Fiber Optic Pigtail för databearbetningsnätverk som bättre tillfredsställer kunderna. Vår önskan är att täcka ett brett spektrum av globala marknader och vinna bredare erkännande från kunder över hela världen.

Modellnummer:Fiberoptisk PigtailTyp:LC UPC
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Antal ledare:1Fibertyp:G657A1 eller anpassad
Kontakttyp:LC UPC eller anpassadYtterhölje:PVC, LSZH
Kabeldiameter:3,0 mm, 2,0 mm, 0,9 mmDrifttemperatur:-40℃~85℃
Fiberlängd:AnpassatFiberfärg:Gul
Insättningsförlust (dB):≤0,2Returförlust:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dB
Garantitid:1 år

Produktbeskrivning

Fibersvansen hänvisar till en kontakt som liknar en halv patch-sladd som används för att ansluta en optisk fiber och en optisk fiber
kopplare. Den inkluderar en patchkabelkontakt och en sektion av optisk fiber.

Nyckelfunktioner:
1) Låg insättningsförlust
2) Låg PDL
3) Kompakt design
4) Bra enhetlighet från kanal till kanal
5) Bred driftvåglängd: 1260-1650nm
6) Bred drifttemperatur: -40°C - 85°C
7) Hög tillförlitlighet och stabilitet

Ansökan :
1) FTTX-system
2) PON-nätverk
3) CATV-länkar
4) Optisk signalfördelning
5) Lokala nätverk (LAN)
6) Fiberkommunikationssystem

Beställningsalternativ:
1) Kontakttyp: FC, SC, LC, ST
2) Hylsände: PC, UPC, APC
3) Kärntyp: Enkelläge (SM: 9/125um), Multimode (MM: 50/125um eller 62,5/125um)
4) Kabelmängd: Simplex, Duplex
5) Kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
6) Kabellängd: 1, 2, 3 meter eller anpassad
7) Kabeltyp: PVC, LSZH.


Parameter
Enhet
Singelläge
Insättningsförlust
dB
UPC
APC
≤0,2
≤0,2
Returförlust
dB
≥50
≥60
Arbetsvåglängd
nm
1260-1650
utbytbarhet
dB
≤0,2
≤0,2
vibrationsfrekvens
dB
≤0,2
≤0,2
Arbetstemperatur
-40~75
Förvaringstemperatur
-40~85
Kabelns ytterdiameter
nm
3,0/2,0/0,9
Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare?
A1: Vi är fabriken.
F2: Hur lång är din leveranstid?
A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller så är det 15-20 dagar om varorna inte finns i lager är det enl
kvantitet.
F3: Ger du prover? är det gratis eller extra?
A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden.
F4: Vilka är dina betalningsvillkor?
A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans.
F5: Kan jag besöka dig?
A5: Visst, vår fabrik är i Shenzhen, Kina. Kontakta oss för att boka tid.
F6: Kan jag förhandla om priserna?
A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor.
F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna?
A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt.
F8. Kan du producera enligt proverna?
A8: Ja, vi kan producera av dina prover eller tekniska ritningar. Vi kan bygga formar och fixturer.
F9. Vad är dina villkor för packning?
A9: I allmänhet packar vi våra varor i neutrala vita lådor och bruna kartonger. Om du har ett lagligt registrerat patent kan vi packa varorna i dina märkeslådor efter att ha fått dina auktorisationsbrev.
Q10. Vilka är dina leveransvillkor?
A10: EXW, FOB, CFR, CIF, DDU, DDP.
F11. Hur är det med garantin?
A11: Det finns 12 månader för garantin. Medan garantin inte är ansvarig för de som skadas av våld eller uppdateras med andra märken.
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska