VR
  • Produkter detaljer

Köpare har alltid nått den bästa kvaliteten som tillhandahåller och pålitliga FTTH fiberoptiska dämpare Fiberoptiska justerbara dämpare tillverkare. Teknik är kärnan i ett företags konkurrenskraft. Sedan etableringen har vi forskat och utvecklat högnivåteknologier för att säkerställa en mycket effektiv tillverkningsprocess. Den täcker ett brett spektrum och ses ofta inom applikationsområdena för telekomdelar. I detta teknikdrivna samhälle fokuserar 2007 på att förbättra FoU-styrkan och fortsätta att utveckla ny teknik för att öka vår konkurrenskraft i branschen. Vi strävar efter att bli ett av de ledande företagen på marknaden.

Typ:Fiberoptisk dämpareModellnummer:Justerbar
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Färg:RödAnsökan:FTTH CATV

Produktbeskrivning
Single Mode Variable Optical Attenuators tillåter användaren att manuellt variera dämpningen av signalen i fibern som den är
överförs via enheten.

Dessa VOA kan användas för att exakt balansera signalstyrkorna i fiberkretsar eller för att balansera en optisk signal när
utvärdering av det dynamiska området för mätsystemet. Den maximala specificerade dämpningen uppnås inom 10 varv från justerskruven.

Alla in-line VOA har single mode fiber pigtails med enØ3 mm jacka. VOA:erna erbjuds oavslutade eller avslutade med 2,0 mm smal nyckel LC/SC/ST/FC/PC eller LC/SC/FC/APC-kontakter.

Varje dämpare har en lins för att kollimera ljuset från ingångsfibern. En spärranordning eller ett fönster kan justeras manuellt med en skruv

Sedan används en andra lins för att koppla ljus in i utgångsfibern. Sålunda ändras kopplingseffektiviteten tills den önskas
dämpning erhålls.
företagsprofil
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska