VR
  • Produkter detaljer

Förlitar sig på professionella tekniker, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har rik erfarenhet av att forska och utveckla produkter, varav en är vår KEXINT 1,25 Gbps Multimode To Singlemode Media Converter 2 Port. Den är utvecklad utifrån den senaste branschtrenden och kundernas behov. Vi har ständigt utvecklat ny teknik för att tillverka mervärde KEXINT 1,25 Gbps Multimode To Singlemode Media Converter 2 Port. Det kan hittas allmänt inom applikationsområdena för fiberoptisk utrustning. Så skaka hand med oss, utöka din verksamhet och utöka din kundkrets.

Modellnummer:Fiber Media ConverterTyp:Mediakonverterare
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:KEXINT
Använda sig av:FTTHGarantitid:3 år
Nätverk:IngenAnsökan:FTTH FTTB FTTX nätverk
Färg:Som bildCertifiering:ISO9001:2008, RoHS, ce
Fibertyp:G652D, G6527A2Material:LSZH jacka
Hamnar:2 portarTillämpliga fibrer:SM MM G655

Produktbeskrivning

Kära kunder,
Kontakta oss för bekräftelse innan du gör en beställning direkt.
Tack !



Funktioner
Adaptiv
◆KXT-100D ger den adaptiva funktionen med 10/100M hastighet och hel/halv duplex, skyddar avsevärt den befintliga nätverksinvesteringen under nätverksuppgradering
Massbuffert
◆Unik buffertteknik säkerställer ditt nätverks förträfflighet i dataöverföring och multimediaapplikationer; bufferten är 2M.


Prestanda
Huvuddrag

I enlighet med följande
◆ IEEE802.3 10Base-T-standard
◆ IEEE802.3U 100Base-TX/FX-standard
◆ IEEE802.3X-standard

Gränssnittsöverföringshastighet
◆ Optiskt gränssnitt: 155 Mbps
◆ Elektriskt gränssnitt: 10/100 Mbps
◆ Automatisk identifiering med tvärlinje och genomgående linje
◆ KXT-100D kan använda antingen korslinje eller genomgående linje för anslutning till enheter som switch eller server.
◆ TX LINK/ACT-lampa"På" indikerar den korrekta sammankopplade länken

Duplex-stödjande
◆ KXT-100D-serien stöder full/halv duplex adaptiv och 10/100M adaptiv
Nätverkskabel
10/100Base-TX UTP 5
◆ 100Base-FX: singelmodsfiber 8.3/125,8.7/125,9/125 eller 10/125μm
◆ Multimode fiber 50/125, 62,5/125 eller 100/140μm

Överföringsräckvidd
◆ 10/100Base-TX:100 m
◆ 100Base-FX:2km (multimod)
◆ 25/40/60/80/100 km (enkelläge)
Funktion för optiskt gränssnitt

Medellängd
◆ 1310nm (enkelläge 25km, 40km, 60km)
◆ 1550nm (single mode 80km, 100km)
◆ 1310/850nm (flermod 2 km)

LED-display
◆ PWR: strömindikatorlampa
◆ FX LINK/ACT: optisk länkanslutning/ aktiv statusindikatorlampa
◆ TX LINK/ACT: elektrisk länk anslutning/ aktiv statusindikatorlampa
◆ FX100: indikatorlampa för optisk gränssnittshastighet
◆ TX100: indikatorlampa för elektrisk gränssnittshastighet
◆ FDX: hel/halv duplex indikatorlampa

Effektbehov
◆ Extern strömförsörjning 5VDC 1A
◆ Strömförbrukning:<5W
◆ Inbyggd strömförsörjning: 220VAC, -48VDC
◆ Strömförbrukning:<5W


Gränssnittskonfiguration
◆ Ett RJ45 10/100Base-TX-gränssnitt
◆ En SC/ST/FC enkel/multiläge duplexanslutning


Mått
◆ Utvändig strömförsörjning: 26 mm×71 mm×94 mm
◆ Invändig strömförsörjning: 30 mm×115 mm×175 mm

Miljökrav
◆ Drifttemperaturområde: 0℃~60℃
◆ Förvaringstemperaturområde: -40℃~85℃
◆ Relativ luftfuktighet: 5%~90%

Fördel:


I enlighet med följande
◆ IEEE802.3 10Base-T-standard

◆ IEEE802.3U 100Base-TX/FX-standard

◆ IEEE802.3X-standard

Mer:


◆ 10/100Base-TX:100 m

◆ 100Base-FX:2km (multimod)

◆ 25/40/60/80/100 km (enkelläge)

Funktion för optiskt gränssnitt

Vårt företag
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Fler produkter

(1)Ethernet Media Converter 1 Port Media Online Converter Tillverkare

(2) Gigabit UTP Fiber Ethernet Media Converter 0-120KM

(3) Fiberoptisk mediaomvandlare för FC-kontakt

FAQ

F: Är du handelsföretag eller tillverkare?

A: Vi är fabriken.

F: Hur lång är din leveranstid?

S: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet.

F: Ger du prover? är det gratis eller extra?

S: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden.

F: Vilka är dina betalningsvillkor?

A: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans.
Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:

Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska