VR
  • Produkter detaljer

Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. förlitar sig på år av utveckling, den förstår tydligt användarnas behov och branschens smärtpunkter, och förlitar sig på starka tekniska möjligheter för att utveckla högkvalitativ 10 G LC SC Fiberoptisk SFP-modul Duplex SMF 20KM som kan möta användarnas behov och lösa branschens smärtpunkter. Shenzhen Kexint Technology Co., Ltd. kan göra din 10 G LC SC Fiber Optic SFP Module Duplex SMF 20KM berömd och synlig i dina målköpares ögon och få ett bra gensvar från dem. Sedan etablerat, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har alltid varit i strikt överensstämmelse med internationella standarder och höga etiska standarder, vilket ger kunderna mycket pålitliga produkter. Vi har alltid följt affärsprincipen "ärlighet & integritet", som säkerställer att de mest trovärdiga tjänsterna levereras till varje kund.

Modellnummer:Duplex SMF 20KMTyp:SFP-modul
Härstamning:Guangdong, KinaVarumärke:Kexint
Antal ledare:1Dämpningsvärden:0-25db
Driftstemperatur:-40°C~+75°CKontakttyp:LC/SC
Driftsvåglängd:1310nm och 1550Polarisation Dep Förlust:<0.2dB
Dataöverföringshastighet:10GCertifiering:FCC, RoHS, ce

Produktbeskrivning

10G fiberoptisk SFP-modul
Produkt introduktion

Fiberoptisk SFP-modul

Produktfunktioner:
1) Enstaka LC- eller SC-uttag kompatibelt med optiskt gränssnitt
2) Hot-pluggable SFP-fotavtryck
3) 1310nm FP lasersändare; 1550nm DFB lasersändare
4) RoHS-kompatibel och blyfri
5) Upp till 3 km på 9/125um SMF
6) Metallkapsling för lägre EMI
7) Enkel 3,3V strömförsörjning
8) Låg effektförlust<600mW
9) Kommersiellt driftstemperaturområde: 0 till 70
10) Digital diagnostisk övervakning tillval
Applikationer:
Gigabit Ethernet
Fiberkanal
WDM-applikation
Allmänt:
Small Form Factor Pluggable (SFP) transceivrar är kompatibla med Small Form Factor Pluggable Multi-Sourcing Agreement (MSA).
De överensstämmer samtidigt med Gigabit Ethernet som specificerats i IEEE STD 802.3 och 1x Fibre Channel enligt definitionen i FC-PI-2 Rev.
10.0 .De är RoHS-kompatibla och blyfria.

Våra fördelar:
1.Bra svar: Din förfrågan relaterad till våra produkter eller pris kommer att besvaras inom 24 timmar.
2.OEM&ODM: Vi kan hjälpa dig att designa eller sätta in din logotyp och företagsnamn i produkter.
3.Remote Teknisk support&Fullständigt tekniskt dokument
4.Garanti: 1 års garanti (Även om garantin inte är ansvarig för de som brutits av våld eller uppdateras med andra märken.)
5.Engelsk programvara, engelsk indikator
6.Professionell, mycket konkurrenskraftigt pris
7. Stort lager, snabb leverans
8. Kvalitetssäkring

företagsprofil
verkstad
Vårt lag
Certifieringar
Rekommendera produkter
FAQ
F1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabriken. F2: Hur lång är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, det är enligt kvantitet. F3: Ger du prover? är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kan erbjuda provet gratis men betalar inte fraktkostnaden. F4: Vilka är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<=1000USD, 100% i förskott. Betalning>=1000USD, 30% T/T i förväg, balans före leverans. F5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik ligger i Shenzhen, Kina. Kontakta oss gärna för att boka tid. F6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för flera containerlaster med blandade varor. F7: Hur mycket blir fraktkostnaderna? A7: Det beror på storleken på din försändelse och leveransmetoden. Vi kommer att erbjuda dig avgiften som du har begärt. Om du har en annan fråga är du välkommen att kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English English bahasa Indonesia bahasa Indonesia Suomi Suomi فارسی فارسی Ελληνικά Ελληνικά dansk dansk русский русский Português Português français français italiano italiano Español Español العربية العربية Deutsch Deutsch Zulu Zulu Pilipino Pilipino Nederlands Nederlands Bahasa Melayu Bahasa Melayu svenska svenska
Aktuellt språk:svenska