Produkter
VR
  • Produktinformation

Funktioner:

1• 3x fiberkabeltäthet över LC-kontakter, ger 216 duplexkontakter (432 fibrer) inom 1 RU

2• DirectConec™ push-pull stövel för enkel insättning och utdragning av kopplingar

3• Enkel polaritetsomkastning utan exponerade fibrer

4• Uppfyller IEC-dämpningsgrad B slumpmässiga parningskrav (medelvärde 0,12 dB, max 0,25 dB för ≥ 97 % av kontakterna)

5• Telcordia GR-326 och TIA-568 kompatibel

6• Designad för kablar upp till 2,0 mm OD

7• Multi-mode, Singlemode och Singlemode APC tillgängliga


Nya applikationer kräver en Reduced Format Connector

Ökad kontaktdensitet vid modulen/panelen minimerar nödvändig hårdvara, vilket leder till minskade kapital- och driftskostnader. För närvarande är ett hölje med en rackenhet (RU) begränsat till 144 fibrer med LC Duplex-kontakter och adaptrar. Den mindre MDC-kontakten ökar kontaktdensiteten med 3x, vilket ger upp till 432 fibrer i samma 1 RU-utrymme.

Flera nya transceiver Multi-Source Agreements (MSA) har definierade port breakout-arkitekturer som kräver en optisk duplexanslutning med ett mindre fotavtryck än LC-kontakten. Den reducerade storleken på MDC-kontakten kommer att tillåta en enkel array-transceiver att acceptera flera MDC-patchkablar som är individuellt tillgängliga direkt vid transceivergränssnittet. Det nya formatet kommer att stödja fyra individuella MDC-kablar i ett QSFP-fotavtryck och två individuella MDC-kablar i ett SFP-fotavtryck.


Carrier Grade Performance

Även om MDC-kontakten är nästan hälften så stor som en LC-kontakt med dubbelt så många hylsor, tillåter dets robusta hölje, högprecisionsformning och ingreppslängd att den överträffar samma Telcordia GR-326-krav som LC-kontakten, inklusive den extremt krävande prov och TWAL-tester.


MDC APC-kontakter

MDC APC-kontakter finns tillgängliga för duplexanslutningsapplikationer med hög densitet som kräver mycket låg reflektans. Den unika, motstående vinklade hylsanslutningsdesignen möjliggör enkel och enkel polaritetsomkastning i händelse av att systemets polaritet inte är som förväntat.


Upprätthålla tillgängligheten för duplexanslutning med DirectConec™ Push-Pull-teknik

MDC-kontakter med DirectConec™ push-pull boot-teknik gör att installationsexperter enkelt kan sätta in och dra ut kontakten i trånga, mer trånga utrymmen utan att påverka angränsande kontakter. Den flexibla kåpan bibehåller rätt böjradie för kabeldragning och kommer inte att bucklas under kontaktinsättning och utdragning.


Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

Rekommenderad

Skicka din förfrågan

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

REKOMMENDERAD

De är alla tillverkade enligt de strängaste internationella standarderna. Våra produkter har fått favor från både inhemska och utländska marknader.
De exporterar nu i stor utsträckning till 200 länder.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska