Mtp Mpo Patch ledning
VR
  • Produkter Detaljer.

Detaljerede oplysninger

Navn: MTP lang patch ledning Ansøgning: Telecom CATV netværk FTTX
Længde: 3M Fibertype: Multimode
Fiberoptisk patch: Kabel MTP MPO Konnektor: MTP
Connector Type: MTP kvinde Fibertilstand: OM3
Farve: Grøn
Højt lys:

mtp fiberoptisk kabel

,

mtp trunk kabel

Produkt beskrivelse

OM3 fiberoptisk patchledning MTP-MTP OM4 12 kabeladapter 40G 300M

 OM3 fiberoptisk patchledning MTP-MTP OM4 12 kabeladapter 40G 300M
 
   KEXINT MPO / MTP patch-ledning er designet til multifiberløsninger med høj densitet, egnet til forskellige installationsmiljøer og nem at installere mellem hovedlinjen, datacentre og bygninger. Vores stamkabler er 100 % fabrikstestet og kan opfylde dine specielle krav. MTP/MPO-stik i overensstemmelse med Telcordia GR-1435-Core-kompatibel.
 
Ansøgning
1. 19-tommer standardstørrelse, egnet til 19-tommer rack, 23-tommer størrelse er tilgængelig på anmodning.
2. Standardstørrelse er 1U, 2U eller 4U er tilgængelige på anmodning
3. 12,24,48,96Port valgfri
4. Velegnet til SC, FC, ST, LC adapter, duplex og simplex begge tilgængelige.
5. Smart design til at levere fast beskyttelse til optisk kabelterminalforbindelse og installation af optisk fiberadapter
6. Sørg for terminering, beskyttelse, tilslutning, styring af fiberoptisk kabel
7. RoHS-kompatibel
8. Fuld samling (fyldt) eller tomt panel valgfrit
9. Sort eller hvid farve
 
Produkt specifikation

Vare MPO/PC/F-MPO/PC/F-OM3-12B-3.0-5M-OFNP-AQUA-B
Tab af indsættelse PC<0,7 dB
Afkasttab PC>25 dB
Indsæt–træk test (500 gange)<0,3 dB
Driftstemperatur -40℃ ~ +80℃
Anti-trækkraft 15 kgf

 
 
Endeflade geometriske parametre og standarder

Krav MM (50& 62,5/125) SM(APC)
Overfladehældningsvinkel
(X)
-0,2°/0,2° -0,2° / 0,2°
Overfladehældningsvinkel
(Y)
-0,2°/ 0,2° 7.8°/ 8.2°
Fiberhøjde 1000nm - 3500nm, 1000nm - 3500nm,
Maksimal højdeforskel på alle optiske fibre <750 nm <600 nm
Kernehøjde (nm) -50-300 mm -50-300 mm

 

 

Billeder
1. Lavt indføringstab
Fibrene er forbundet med en adapter gennem en indvendig åben ærme. Vi tilbyder adaptere i en række forskellige former og ydeevner for at sikre forbindelsen mellem fiber jumperne.

2. God repeterbarhed
Udbredt i optisk fiberfordelingsramme (ODF), fiberoptisk instrumentbord, fiberoptisk LAN osv.

3. God isolation
Signalfeltet er elektrisk isoleret fra hovedkontrolterminalen for at forhindre utilsigtet tab af hovedkontrolterminalen

 
 
Fordel:
1. UL-certifikat gør kvalitetshåndtaget til det bedste.
2. Uafhængig forskning og udvikling, kan ændres i henhold til kundens krav
3. OEM-pakke tilgængelig, vi kan udskrive dit farvede logo, udskrive din OEM-boks, OEM-karton
 
OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 0

OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 1
OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 2

 
 

Vores fordele:
1.Godt svar: Din forespørgsel relateret til vores produkter eller pris vil blive besvaret inden for 24 timer.
2.OEM&ODM: Vi kan hjælpe dig med at designe eller sætte dit logo og firmanavn ind i produkter.
3.Remote Teknisk support&Fuldstændig teknisk dokument
4. Garanti: 1 års garanti (Mens garantien ikke er ansvarlig for dem, der er ødelagt af vold eller opdateret med andre mærker.)
5. Engelsk software, engelsk indikator
6.Professionel, meget konkurrencedygtig pris
7. Stort lager, hurtig levering
8. Kvalitetssikring

Firmaprofil
 
SHENZHEN KEXINT TECHNOLOGY CO., LTD. Er en højteknologisk virksomhed dedikeret til optisk fiber og netværkskommunikation, leverer et komplet udvalg af produkter og løsninger i FTTH(FTTX) system, generisk kabelsystem (ALL-LAN).

OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 3 OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 4


Det dækker et areal på 2000 kvadratmeter. Virksomheden har præcis fremstilling& testudstyr, KEXINT har bestået ISO 9001:2008 virksomhedscertificering, og produkter er blevet eksporteret til mere end 15 lande. De vigtigste produkter omfatter optisk fiberstik, Fiber Fast Connector, Fiber Patch-ledning, Fiberadapter, Fiberdæmper, Fiberkobling, PLC splitter CWDM, DWDM, OADM, MPO/MTP-modul, fiberoptisk terminalboks, fiberoptisk splejsningslukning osv. Produkterne er meget udbredt inden for telekommunikation, broadcast& tv, elteknik, samt nogle andre industrier. Hvad mere er, har vi etableret et venligt forretningsforhold med masser af telekommunikationsselskaber i ind- og udland.

OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 5  OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 6
OM3 Fiber Optical Patch Cord MTP-MTP OM4 12 Cable Adapter 40G 300M 7

 
 

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk