VR
  • Produktdetaljer

Detaljerede oplysninger

Navn:15db fiberoptisk dæmperMærke navn:Telecom CATV netværk FTTX
Dæmpningsværdier:0-25dbDæmper Bølgelængde:1310/1550
Driftstemperatur:-40°C~+75°CConnector Type:LC/UPC
Driftsbølgelængde (SM):1310nm og 1550nmTab af polariseringsdep:<0,2dB
Garanti:2 år
Højt lys:

variabel optisk dæmper

,

fast optisk dæmper

Funktioner:

Lav rygreflektion og lav PDL
Høj præcision dæmpningsværdi
Præcisionskontrol af dæmpningsområdet
Bredt dæmpningsområde
Præcisions keramisk ferrule
FC, SC, ST, LC … valgfrit
Husmateriale af plast eller metal

Ansøgning:

1. Fiberoptisk telekommunikationssystem
2. Fiberoptisk CATV
3. Fiberoptisk sensor
4.Testudstyr

arealSM(9/125)MM(50/125,62,5/125)
Dæmpningsværdier1dB til 20dB (1dB step),25dB,30dB1dB til 25dB (1dB trin)
dæmper Bølgelængde1310nm& 1550nm850nm&1300nm
Dæmpningstolerance (dB)1-10dB<±1,0dB (typisk) standard2dB,5dB,10dB<±1,0dB(typisk) standard
11-25dB<±10 % (typisk) standard15dB<±10 % (typisk) standard
1-10dB<±0,5dB (typisk) præmie2dB,5dB,10dB<±0,5dB(typisk) præmie
11-25dB<±5 % (typisk) præmie15dB<±5 % (typisk) præmie
dæmper ReturtabPC≥45 dB

 

/

UPC≥55 dB
APC≥65 dB
DæmpningstilstandFast type, han til hun type, In-line type, Variabel type
dæmperens driftstemperatur-40°C~+75°C
dæmper Opbevaringstemperatur-40°C~+85°C
 


 

Fixed Fiber Optical Attenuator 10 DB 15 Db , LC UPC Single Mode Attenuator 0

Fixed Fiber Optical Attenuator 10 DB 15 Db , LC UPC Single Mode Attenuator 3

Fixed Fiber Optical Attenuator 10 DB 15 Db , LC UPC Single Mode Attenuator 4

Fixed Fiber Optical Attenuator 10 DB 15 Db , LC UPC Single Mode Attenuator 5

 

Fixed Fiber Optical Attenuator 10 DB 15 Db , LC UPC Single Mode Attenuator 6

 

 

 


Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk