Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Vores måneders indsats inden for produkt-R&D har endelig givet pote. Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har med succes forvandlet den innovative idé til en realitet - KEXINT 40G 100G QSFP+ til QSFP+ AOC 1M 2M 3M 5M 10M 20M 30M OM2 Active Optical Cable. Det er den nyeste produktserie fra vores virksomhed nu. Avancerede teknologier bruges til at fremstille KEXINT 40G 100G QSFP+ til QSFP+ AOC 1M 2M 3M 5M 10M 20M 30M OM2 aktivt optisk kabel. Produktet kan udfolde sin største effekt inden for kommunikationskabler. Brugt i kommunikationskabler har KEXINT 40G 100G QSFP+ til QSFP+ AOC 1M 2M 3M 5M 10M 20M 30M OM2 Active Optical Cable en lovende anvendelsesmuligheder.

Model nummer:40G 100G QSFP+Type:AOC kabel
Oprindelsessted:Guangdong, KinaMærke navn:KEXINT
Antal dirigenter:1Ansøgning:Datacenter
Kabeltype:OM2/OM3/OM4Single-mode fiber:9/125um
Multi-mode fiber:50/125umLængde:1~100m
Garantitid:5 årCertificering:CE/ROHS/ISO9001
Driftstemperatur:-40℃~85℃

Produktbeskrivelse
AOC (Active Optical Cables) refererer til et kommunikationskabel, der skal bruge ekstern energi til at konvertere elektriske signaler til optiske signaler eller konvertere optiske signaler til elektriske signaler i kommunikationsprocessen. De optiske transceivere i begge ender af det optiske kabel giver fotoelektrisk konvertering og optisk transmissionsfunktion.
Sammenlignet med traditionelle kabler har aktive optiske kabler mange fordele, såsom høj transmissionshastighed, lang transmissionsafstand, lavt energiforbrug og bekvem brug. De kan hjælpe kommunikationsudstyr med at nyde de enorme fordele ved optisk transmission og er ideelle til datacentre, forbrugerelektronik og andre felttransmissionskabler.
Med den irreversible tendens til"optisk fremrykning og kobbertilbagetrækning", fremtiden vil være den æra af"helt optisk netværk", og aktiv optisk kabelteknologi vil trænge ind i hvert hjørne af højhastighedsforbindelsesmarkedet.

QSFP til QSFP aktive optiske kabler er en højtydende, lavt strømforbrug, lang rækkevidde sammenkoblingsløsning, der understøtter InfiniBand QDR/DDR/SDR, 1,25G/10G/8G/4G/2G fiberkanal, PCIe og SAS. Den er kompatibel med QSFP MSA og IEEE P802.3ba. Denne QSFP AOC er en samling af 4 fuld-dupleks baner, hvor hver bane er i stand til at transmittere data med hastigheder på op til 11,3 Gb/s, hvilket giver en samlet hastighed på 45,2 Gb /s. Og det er en slags parallel transceiver, som giver øget porttæthed og samlede systemomkostningsbesparelser.UNIFIBER 40G QSFP+ AOC aktive optiske kabler er designet til 40G Ethernet-forbindelser på op til 300m (OM3) eller 400m (OM4) over Multi-Mode Fiber ( MMF).
Funktioner:

Hot-pluggable QSFP+ formfaktor-stik
4 kanaler fuld-duplex aktive optiske kabler
4x 850nm VCSEL-array og PIN-fotodetektor-array
Differential AC-koblet højhastigheds datagrænseflade
Kompatibel med QSFP+ MSA og IEEE 802.3ba 40GBASE-SR4
Datahastighed op til 41,2 Gbps
Længde op til 300m over OM3 MMF
Strømforbrug< 1,5W per ende
Temperaturområde i driftskabinettet fra 0°C til 70°C
3,3V strømforsyningsspænding
RoHS-kompatibel (blyfri)
model nr.
Beskrivelse
Enhed
Kompatibilitet
QSFP-AOC-1M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 1M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-2M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 2M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-3M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 3M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-5M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 5M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-7M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 7M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-10M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 10M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-15M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 15M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
QSFP-AOC-20M
40G/100G QSFP til QSFP AOC 20M, OM2/OM3
Stykke
Alle mærker
Tilpasset længde, OM2/OM3/OM4
Firmaprofil
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk