Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Med vores fuldt udstyrede maskiner kan vi producere KEXINT 96 Cores 72 Cores Single Mode SC APC UPC LSZH Fiber Optic Patch Cord til dine nøjagtige specifikationer. Fiber Optical Patchcord spiller faktisk en væsentlig rolle i vores daglige aktiviteter. Det bedste produkt er unægtelig smukke, legendariske på deres egen måde og alligevel tidløse nok til at forblive populære i en kort periode. Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. stræber utrætteligt efter innovationer og ændringer i håb om at lede industriens udvikling og forbedre vores produkter og tjenester på vores unikke måde. Vi er forpligtet til at være en af ​​de bedste virksomheder på markedet.

Model nummer:96 kernerType:fiberoptisk patch-ledning
Oprindelsessted:Guangdong, KinaMærke navn:KEXINT
Antal dirigenter:≥ 10Fibertype:G657A1 eller tilpasset
Ydre kappe:PVC, LSZHKabel diameter:3,0 mm, 2,0 mm, 0,9 mm
Driftstemperatur:-40℃~85℃Fiberlængde:Tilpasset
Indsættelsestab (dB):≤0,2Afkasttab:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dB
Garantitid:1 årCertificering:CE/ROHS/ISO9001

Produktbeskrivelse
Produktegenskaber:
1. Den optiske kabeljumper for grenen vedtager den forstærkede indendørs optiske kabelstruktur, glasfiberkernen er forstærket i midten, og den indeholder flere underkabler. Ydersiden af ​​underkablerne er forstærket ved at spinde fiberindpakning.
2. Underledningen til det optiske kabel-jumper-underkabel er PVC3.0 (valgfrit PVC2.0-kabel), hvilket svarer til det kabel, der bruges til optisk jumper eller pigtail.
3. Hovedkablets ydre materiale i det optiske grenkabel er lavet af lav-røg og lav-halogen flammehæmmende PVC. Mellem udendørs og indendørs kabler kan længden og antallet af kerner tilpasses efter brugerkrav.
4. Farven på kappen på den optiske grenkabeljumper afhænger af typen af ​​optisk fiber. Ifølge TIA-598-A standardfarvespektret er det let at identificere. Kan også produceres efter brugerdefinerede farver.
5. Branch optisk kabel jumper kan behandle optisk fiber stik i henhold til brugerkrav, ST / FC / SC og andre længder er valgfri.
6. Efter at grenkabeljumperen er behandlet, har stikket en pakke, som er praktisk til at lægge kablet. Når kablet er lagt, skal du fjerne pakken og sætte den direkte ind i enheden.

Beskrivelse af grenoptisk kabeljumper:
Den optiske kabeljumper kan kun bruges til den lejlighed, hvor længden af ​​det optiske kabel er bekræftet.

Ydeevneparametre for grenoptisk kabeljumper:
1. Tab af indsættelse af grenoptisk kabeljumper:≤0,2 dB
2. Branch optisk kabel jumper returtab: APC≥65dB
3. Repeterbarhed af en optisk kabeljumper:≤0,2dB
4. Variabilitet af grenoptisk kabeljumper:≤0,1 dB
5. Grenkabel-jumper temperaturområde: -40-80 grader Celsius

Anvendelsesområder for optisk grenkabel:
1.El, telekommunikation, udstyrsrum
2. Industrielt kontroludstyrsrum
3. Lokalnetværk (LAN) indendørs ledninger
4. Mellem tæt spredte bygninger

Karakteristika for optisk fiber patchledning:

en. Stiktype: FC, SC, LC, ST, MTRJ, MU, E2000, MPO, DIN, D4, SMA
b.
Ferrule End-face: PC,UPC,APC
c.Kernetype: Single-mode (SM: 9/125um): G652D, G657A
Multimode (MM: 50/125um, 62,5/125um, OM3 eller OM4)
d. Kabelmængde: Simplex, Duplex, 6-kerner, 12-kerner, 16-kerner, 24-kerner, 36-kerner, 48-kerner...
e. Kabel diameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
f. Kabellængde: 1, 2, 3 meter eller tilpasset
g. Kedetype: PVC, LSZH, OFNR, OFNP, Plenum, Pansret…
Parameter
Enhed
Enkelt tilstand
Tab af indføring
dB
UPC
APC
≤0,2
≤0,2
Afkasttab
dB
≥50
≥60
Arbejdsbølgelængde
nm
1260-1650
udskiftelighed
dB
≤0,2
≤0,2
vibrationsfrekvens
dB
≤0,2
≤0,2
Arbejdstemperatur
-40~75
Stuetemperatur
-40~85
Kabel udvendig diameter
nm
3,0/2,0/0,9
Firmaprofil
værksted
Vores hold
Certificeringer
Anbefal produkter
FAQ
Q1: Er du handelsvirksomhed eller producent? A1: Vi er fabrikken. Q2: Hvor lang er din leveringstid? A2: Generelt er det 5-10 dage, hvis varerne er på lager. eller det er 15-20 dage, hvis varerne ikke er på lager, er det efter mængde. Q3: Giver du prøver? er det gratis eller ekstra? A3: Ja, vi kunne tilbyde prøven gratis, men betaler ikke fragtomkostningerne. Q4: Hvad er dine betalingsbetingelser? A4: Betaling<=1000USD, 100% i forvejen. Betaling>=1000USD, 30% T/T på forhånd, balance før forsendelse. Q5: Kan jeg besøge dig? A5: Selvfølgelig er vores fabrik i Shenzhen, Kina. Kontakt os venligst for at lave en aftale. Q6: Kan jeg forhandle priserne? A6: Ja, vi kan overveje rabatter for flere containere med blandede varer. Q7: Hvor meget vil forsendelsesomkostningerne være? A7: Det afhænger af størrelsen på din forsendelse og forsendelsesmetoden. Vi tilbyder dig gebyret, som du har anmodet om.
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk