Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Som forventet, Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. løfter sløret for et nyt produkt, der er afhængig af vores avancerede teknologier og flittige medarbejdere. Det er Simplex Customizable Meters 2,0 eller 3,0 mm FC/UPC-FC/APC fiberoptisk patchledning og kan lovligt eksporteres til udlandet. Simplex Customizable Meters 2,0 eller 3,0 mm FC/UPC-FC/APC Fiber Optic Patch Cord har gjort store teknologiske gennembrud, fordi teknikere ofte holder træning og tekniske udvekslinger for at forbedre faglige færdigheder. Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har indset vigtigheden af ​​teknologi. I de senere år har vi investeret massivt i teknologiforbedringer og opgraderinger og forskning og udvikling af nye produkter. På den måde kan vi indtage en mere konkurrencedygtig position i branchen.

Model nummer:FC/UPC-FC/APCType:Fiberoptisk patchcord
Oprindelsessted:Guangdong, KinaMærke navn:KEXINT
Antal dirigenter:1Fibertype:G657A1 eller tilpasset
Ydre kappe:PVC, LSZHKabel diameter:3,0 mm, 2,0 mm
Driftstemperatur:-40℃~85℃Fiberlængde:Tilpasset
Indsættelsestab (dB):≤0,2Afkasttab:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dB
Certificering:CE/ROHS/ISO9001Garantitid:1 år

Produkt beskrivelse
Optisk fiberjumper betyder, at begge ender af det optiske kabel er udstyret med stikpropper for at realisere den aktive forbindelse af den optiske vej; den ene ende med en prop kaldes en pigtail. Fiberoptiske jumpere ligner koaksialkabler, bortset fra at de ikke har en mesh-skærm. I midten er glaskernen, hvorigennem lyset forplanter sig. I en multimode fiber er kernens diameter 50μm~65μm, hvilket nogenlunde svarer til tykkelsen af ​​et menneskehår. Diameteren af ​​single-mode fiberkernen er 9μm. Kernen er omgivet af en glaskappe med et lavere brydningsindeks end kernen for at holde den optiske fiber i kernen. På ydersiden er en tynd plastik jakke til at beskytte konvolutten.
Nøglefunktioner:
1) Lavt indføringstab
2) Lav PDL
3) Kompakt design
4) God kanal-til-kanal ensartethed
5) Bred driftsbølgelængde: 1260-1650nm
6) Bred driftstemperatur: -40°C - 85°C
7) Høj pålidelighed og stabilitet

Ansøgning :
1) FTTX-systemer
2) PON-netværk
3) CATV Links
4) Optisk signalfordeling
5) Lokale Areal-netværk (LAN)
6) Fiberkommunikationssystemer

Bestillingsmuligheder:
1) Stiktype: FC, SC, LC, ST
2) Ferrule End-face: PC, UPC, APC
3) Kernetype: Single-mode (SM: 9/125um), Multimode (MM: 50/125um eller 62,5/125um)
4) Kabelmængde: Simplex, Duplex
5) Kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
6) Kabellængde: 1, 2, 3 meter eller tilpasset
7) Kabeltype: PVC, LSZH.
Parameter
Enhed
Enkelt tilstand
Tab af indføring
dB
UPC
APC
≤0,2
≤0,2
Afkasttab
dB
≥50
≥60
Arbejdsbølgelængde
nm
1260-1650
udskiftelighed
dB
≤0,2
≤0,2
vibrationsfrekvens
dB
≤0,2
≤0,2
Arbejdstemperatur
-40~75
Stuetemperatur
-40~85
Kabel udvendig diameter
nm
3,0/2,0/0,9
Firmaprofil
værksted
Vores hold
Udstilling
Certificeringer
Anbefal produkter
FAQ
Q1: Er du handelsvirksomhed eller producent? A1: Vi er fabrikken. Q2: Hvor lang er din leveringstid? A2: Generelt er det 5-10 dage, hvis varerne er på lager. eller det er 15-20 dage, hvis varerne ikke er på lager, er det efter mængde. Q3: Giver du prøver? er det gratis eller ekstra? A3: Ja, vi kunne tilbyde prøven gratis, men betaler ikke fragtomkostningerne. Q4: Hvad er dine betalingsbetingelser? A4: Betaling<=1000USD, 100% i forvejen. Betaling>=1000USD, 30% T/T på forhånd, balance før forsendelse. Q5: Kan jeg besøge dig? A5: Selvfølgelig er vores fabrik i Shenzhen, Kina. Kontakt os venligst for at lave en aftale. Q6: Kan jeg forhandle priserne? A6: Ja, vi kan overveje rabatter for flere containere med blandede varer. Q7: Hvor meget vil forsendelsesomkostningerne være? A7: Det afhænger af størrelsen på din forsendelse og forsendelsesmetoden. Vi tilbyder dig gebyret, som du har anmodet om.
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk