Hem
VR
  • Produktinformation
Specifikation av sändare:
ParameterSymbolMin.Typ.Max.EnhetNotera
Genomsnittlig utgångseffektPut-9
-3dbmAnteckning 1)
UtrotningsförhållandeEr9

db
Mittvåglängdλc129013101330nmXYT-SFP-BX-U
153015501570XYT-SFP-BX-D
Spectrum Bredd (RMS)σ

3.5nmFP-laser
(TX: 1310nm)
SidolägesundertryckningsförhållandeSmsr30

dbDfb laser
Spectrum Bandwidth (-20DB)σ

1nm(TX: 1550nm)
Sändare av uteffektPip

-45dbm
Differentiell linjeinmatningsimpedansRin90100110Ohm
UtgångsögonmaskKompatibel med IEEE802.3 Z (klass 1 laserskydd)
Anteckning 2)

 

Specifikation av mottagare:

ParameterSymbolMin.Typ.Max.EnhetNotera
Inmatning av optisk våglängdλin153015501570nmXYT-SFP-BX-U
129013101330XYT-SFP-BX-D
Mottagarens känslighetSTIFT

-20dbmAnteckning 1)
Inmatningsmättnadseffekt (överbelastning)Pslaat-3

dbm
Los av signal hävdarPa-35

dbm
Los av signal de-assertPigg

-22dbmAnteckning 2)
Los HysteresisPa-pd0,526db

 

Produktfunktioner:

1) Enkelt LC eller SC-mottagar optiskt gränssnitt som är kompatibelt

2) Hot-pluggable SFP-fotavtryck

3) 1310nm FP-laser sändare; 1550nm DFB laser sändare

4) RoHS-kompatibla och blyfria

5) upp till 3km på 9 / 125UM SMF

6) Metallkåpor för lägre EMI

7) Enstaka 3,3V strömförsörjning

8) låg effektavledning<600mw

9) Kommersiell driftstemperaturområde: 0 till 70

10) Digital diagnostisk övervakning tillval

 

Ansökningar:
Gigabit Ethernet
Fiberkanal
WDM-ansökan

 

Allmänt:

Småformfaktor Pluggbara (SFP) Transceivers är kompatibla med det lilla formfaktorns pluggbara multikourcingavtalet (MSA). De överensstämmer samtidigt med Gigabit Ethernet enligt IEEE STD 802.3 och 1X fiberkanal enligt definitionen i FC-PI-2 Rev. 10.0. De är RoHS-kompatibla och blyfria.

 

Kexint SFP-formulär:

namnModellInkapslingFrekvensVåglängdDistansMediaKontaktdonDdmTemperatur
Qsfp28 100gKxtqp28-100g-sr4Qsfp28103g850 nm100mMmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp28-100g-lr4Qsfp28103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp28-100g-clr4
Cwdm4
Qsfp28103g1271/1291 /
1311 / 1331nm
2kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp28-100g-psm4Qsfp28103g1310nm500mSmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp28-100g-lr4-aQsfp28103 / 112g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmDml smfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp28-100g-lr4-bQsfp28103 / 112g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmEml smfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
CFP4 100GKXTCP4-100G-SR10CFP4103g850 nm100mMmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTCP4-100G-LR4CFP4103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
CFP2 100GKXTCP2-100G-SR10CFP2103g850 nm100mMmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTCP2-100G-LR4CFP2103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTCP2-100G-ER4CFP2103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
CFP 100gKXTCP-100G-SR10CFP103g850 nm100mMmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTCP-100G-LR4CFP103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTCP-100G-ER4CFP103g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Qsfp + 40gKxtqp-40g-sr4Qsfp +40g850 nm100mMmfMpoJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTQP-40G-SR-BDQsfp +40g850/900nm100mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp-40g-lr4Qsfp +40g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTQP-40G-ER4Qsfp +40g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
30kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTQP-40G-ER4Qsfp +40g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Qsfp 25gKxtqp-25g-sr4Sfp2825g850 nm100mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp-25g-lr4SFP2825g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
Kxtqp-25g-lr4SFP2825g1295.56 / 1300.05 /
1304.58 / 1309.14nm
10kmSmfLcJA"-40 ℃ ~ 85 ℃
10g SFP + mmKxtpp-10g-srSFP +10g850 nm300mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KxTPP-10G-LRMSFP +10g1310nm220mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
10g SFP + SMKXTPP-10G-LRSFP +10g1310nm10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTPP-10G-ER-13SFP +10g1310nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃
KXTPP-10G-ERSFP + 10g 1550 nm 40km Smf Lc JA 0 ℃ ~ 70 ℃ KxTPP-10G-ZRSFP +10g1550 nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g SFP + CWDMKxTPP-10G-C ** - 40SFP +10g1270 ~ 1450 nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxTPP-10G-C ** - 40SFP +10g1470 ~ 1610nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxTPP-10G-C ** - 80SFP +10g1470 ~ 1610nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g SFP + DWDMKxTPP-10G-D ** - 40SFP +10gC20 ~ C5940kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxTPP-10G-D ** - 80SFP +10gC20 ~ C5980kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g SFP + BIDIKxTPP-10G-B10-23SFP +10gT1270 / R1330NM10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B10-32SFP +10gT1330 / R1270Nm10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B40-23SFP +10gT1270 / R1330NM40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxTPP-10G-B40-32SFP +10gT1330 / R1270Nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B60-23SFP +10gT1270 / R1330NM60kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B60-32SFP +10gT1330 / R1270Nm60kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B80-45SFP +10gT1490 / R1550nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTPP-10G-B80-54SFP +10gT1550 / R1490Nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g xfp mmKxtxp-10g-srXfp10g850 nm300mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃Kxtxp-10g-lrmXfp10g1310nm220mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g xfp smKxtxp-10g-lrXfp10g1310nm10kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-ER-13Xfp10g1310nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-ERXfp10g1550 nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃Kxtxp-10g-zrXfp10g1550 nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g xfp cwdmKxtXP-10G-C ** - 40Xfp10g1270 ~ 1450 nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-C ** - 40Xfp10g1470 ~ 1610nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-C ** - 80Xfp10g1470 ~ 1610nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃10g xfp dwdmKxtXP-10G-D ** - 40Xfp10gC20 ~ C5940kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-D ** - 80Xfp10gC20 ~ C5980kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtXP-10G-DT-80Xfp10gInställbar80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃X2 till SFP +X2 till SFP + Converter-10gNej0 ℃ ~ 70 ℃          1,25gElektrisk portKxtfp-ge-tSfp1000m100mUtpRJ45NEJ0 ℃ ~ 70 ℃Kxtfp-ge-taSfp10/100 / 1000m 100mUtpRJ45NEJ0 ℃ ~ 70 ℃1,25 g mmKxtfp-ge-sxSfp1,25g850 nm550mMmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃1,25G SFP SMKxtfp-ge-lxSfp1,25g1310nm20kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃Kxtfp-ge-exSfp1,25 g1310nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtFP-GE-EX-15Sfp1,25g1550 nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtFP-GE-ZXSfp1,25g1550 nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃Kxtfp-ge-ezxSfp1,25 g1550 nm120kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-150Sfp1,25 g1550 nm150kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃1.25G SFP CWDMKXTFP-GE-C ** - 40Sfp1,25 g1270 ~ 1610 nm40kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-C ** - 80Sfp1,25 g1270 ~ 1610 nm80kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-C ** - 100Sfp1,25 g1270 ~ 1610nm100kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-C ** - 120Sfp1,25 g1270 ~ 1610 nm120kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-C ** - 150Sfp1,25 g1270 ~ 1610 nm150kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃1.25G SFP DWDMKXTFP-GE-D ** - 40Sfp1,25 gC20 ~ C5940kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-D ** - 80Sfp1,25 gC20 ~ C5980kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-D ** - 100Sfp1,25 gC20 ~ C59100kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KxtFP-GE-D ** - 120Sfp1,25 gC20 ~ C59120kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃1.25G SFP BIDIKXTFP-GE-B20-35Sfp1,25 gT1310 / R1550nm20kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃KXTFP-GE-B20-53Sfp1,25 gT1550 / R1310NM20kmSmfLcJA0 ℃ ~ 70 ℃ företagsprofilverkstadVårt lagCertifikatRekommendera produkterFAQQ1: Är du handelsföretag eller tillverkare? A1: Vi är fabrik. Q2: Hur länge är din leveranstid? A2: Generellt är det 5-10 dagar om varorna finns i lager. Eller det är 15-20 dagar om varorna inte finns i lager, är det enligt kvantitet. Q3: Ger du prover? Är det gratis eller extra? A3: Ja, vi kunde erbjuda provet gratis, men betalar inte fraktkostnaden. Q4: Vad är dina betalningsvillkor? A4: Betalning<= 1000USD, 100% i förväg. Betalning>= 1000USD, 30% T / T i förväg, balans före avstängning. Q5: Kan jag besöka dig? A5: Visst, vår fabrik är i Shenzhen, China.PlIease Kontakta oss för att göra ett möte. Q6: Kan jag förhandla om priserna? A6: Ja, vi kan överväga rabatter för multipel behållarebelastning av blandade varor. Q7: Hur mycket kommer fraktkostnaderna att vara? A7: Det beror på storleken på din försändelse och fraktmetoden. Vi kommer att erbjuda avgiften till dig som du begärde. Om du har en annan fråga, kan du kontakta oss enligt nedan:
Grundläggande information
  • Grundades år
    --
  • Affärs Typ
    --
  • Land / Region
    --
  • Huvudindustrin
    --
  • huvudprodukter
    --
  • Företags juridisk person
    --
  • Totala anställda
    --
  • Årlig produktion
    --
  • Exportmarknad
    --
  • Samarbetade kunder
    --

KONTAKTA OSS

Dra nytta av vår oöverträffade kunskap och erfarenhet, vi erbjuder dig den bästa anpassningstjänsten.

SKICKA OSS ETT MEDDELANDE

Det första vi gör är att träffa våra kunder och prata igenom deras mål för ett framtida projekt.
Under det här mötet är du välkommen att kommunicera dina idéer och ställa många frågor.

Skicka din förfrågan

Välj ett annat språk
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuellt språk:svenska