Produkter
VR
  • Produkter Detaljer.

Detaljerede oplysninger

Transmissionshastighed: 40G/100G Leverandør af Connrctor Mtp: Usconec MTP hun (pinless)
Bølgelængde: 850/1310/1550 Nm Afkasttab: >30db
Kabellængde: Tilpas Fibertype: SM/OM1/OM2/OM3/OM4 Eller tilpasset
Kabelmateriale: LSZH, OFNR, OFNP Tilgængelig Farve på kabel: Magenta
Størrelse: 1U*19 Fibernummer: 96 fibre
Højt lys:

mtp mpo kabel

,

mtp trunk kabel

Produkt beskrivelse

Fiber Optisk MTP MPO Optisk Fiber Patch ledning OM4 FTTH LC Quad Adapter Max Modular

1U 96 Core Fiber Optisk MTP MPO Patch Cord OM4 FTTH højkvalitets LC Quad Adapter Max Modular

 

    MPO/MTP-patch-ledning er designet til multifiberløsninger med høj densitet, egnet til forskellige installationsmiljøer og nem at installere mellem hovedlinjen, datacentre og bygninger. Vores stamkabler er 100 % fabrikstestet og kan opfylde dine specielle krav.Alt MTP /MPO-stik i overensstemmelse med Telcordia GR-1435-Core-kompatibel.

   High Density 96 Fibres 1U 19" Breakout Fiber Patch Panel er designet til at forbinde 40G QSFP-porte med MTP/MPO-fiberkabler, kortlægning til bagsiden af ​​panelet og derefter bryde ud som 48x 10G på frontpanelet med LC-fiberkabler. Alt breakout paneler opfylder kravene i TIA/EIA, IEC standarder osv., serialiseret og anvendt i datacenter, telekommunikation og lagernetværk.

 

Funktioner:

1. Maksimerer tætheden med op til 96 fiberforbindelser i 1U for effektiv udnyttelse afreolplads.
2. Giver mulighed for en nem opgraderingssti ved at flytte 40GbE til 4x 10GbE eller 100GbE til 4x25GbEforbindelse.
3. Giver reduceret samlet indføringstab med lav kanal til kanal variabilitet forforbedret ydeevne for tab af kanallinks.
4. Forbedret pålidelighed og hurtig implementering for at reducere installationstid og omkostninger.
5. Aftagelig kabelhåndteringsbakke på bagsiden, håndterer effektivt bagagerumskabler.

6. Sørg for terminering, beskyttelse, tilslutning, styring af fiberoptisk kabel

7. RoHS-kompatibel

8. Fuld samling (fyldt) eller tomt panel valgfrit

9. Sort eller hvid farve

 

 

Patch Panel​ Optiske data:

1u 96 Core MTP/MPO Patch Panel    
Stik Indføringstab Afkasttab
MPO ≤0,75 dB ≥25dB
LC ≤0,3dB ≥50dB

 

MTP MPO Patch Cord Optiske data:

Optisk fiber type MM:4F,8F,12F,24F,48F,96F SM:4F,8F,12F,24F
Standardtab IL(dB) <0,75 dB <0,75 dB
Standardtab RL(dB) >25 >50(APC),>20dB (pc)
Lavt tab IL(dB) 0,35 0,35
Lavt tab RL(dB) >35 >50(APC),>35dB (pc)

 

Specifikationer:

Produktnavn : 1U Rack Mount 19 tommer kabinet Box 96 Fiber ODF fiber afslutningsboks
En adapter porte output LC / MTP, SC, FC, ST osv...
B adapterporte indgang 12* MTP / MPO
Husmateriale SPCC stål med pulverlakering eller aluminium
Tilpas stor ordre velkommen tilpas, meget bedre pris.

 

Endefladegeometriske parametre og standarder:

      Krav MM (50& 62,5/125) SM(APC)
Overfladehældningsvinkel
         (X)
-0,2°/0,2° -0,2° / 0,2°
Overfladehældningsvinkel
         (Y)
-0,2°/ 0,2° 7.8°/ 8.2°
Fiberhøjde 1000nm - 3500nm, 1000nm - 3500nm,
Maksimal højdeforskel på alle optiske fibre <750 nm <600 nm
Kernehøjde (nm) -50-300 mm -50-300 mm

 

 

 

Skema: A  / B / C / D

Fiber Optical MTP MPO Optical Fiber Patch Cord OM4 FTTH LC Quad Adapter Max Modular 0

 

Ansøgning:

 

Fiber Optical MTP MPO Optical Fiber Patch Cord OM4 FTTH LC Quad Adapter Max Modular 1

 

Vores fordel:
 
1: Vi er en fabrik med mere end 200 ansatte og korte leveringstider.
2: Produktet har bestået strenge tests, og kvaliteten er garanteret.
3: Sydkorea importerer chips, arbejdet er mere stabilt;
4: 100% support eftersalgsservice, hvis der er et problem i produktbrugsprocessen, kan vi erstatte det gratis for dig.

Fiber Optical MTP MPO Optical Fiber Patch Cord OM4 FTTH LC Quad Adapter Max Modular 2

 

 

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk