Fiberoptiske produkter
VR
  • Produktdetaljer

Detaljerede oplysninger

Yderjakke:PE eller HDPEFiberantal:24/12/48/72/96/144
Fibertype:G652D/G657A1/G657A2Fibermærke:Corning/YOFC/FIBERHOME
Budbringer:8,0*1,0 mm eller 7,0*1,0 mmLængde pr. rulle:2 km til 4 km
Instruktioner:Udendørs antenne SelvbærendeFarve:Sort
Højt lys:

pansret fiberkabel

,

pansret fiberkabel

Funktioner:
1. Præcis kontrol af fiberens overskydende længde sikrer, at kablet har gode trækegenskaber og temperaturegenskaber;
2. Selve det løse rørmateriale har god hydrolysemodstand og høj styrke;
3.Røret er fyldt med et specielt fedt for kritisk at beskytte fiberen;
4. Polyethylen (PE) jakker har god UV-strålingsmodstand.

 
Følgende foranstaltninger er truffet for at sikre kablets vandtætte ydeevne:
1- Enkeltråds centerforstærkningskerne
2- Det løse rør er fyldt med speciel vandtæt blanding
3- komplet kernefyldning
4- Plastbelagt stålbånd (PSP) mod sidetryk

Kabel design:

  • 12/24/48/96 SM-fibre.

  • G652D driftsbølgelængde ved 1260~1625nm.

  • FRP(PE coated) som central styrkeelement.

  • Løse bufferrør SZ-strenget.

  • Det bufrede rør fyldt med fyldstof, mens den strengede kerne dækket med vandblokerende tape.

  • Aramidgarn og aluminiumstape pansret.

  • PE-kabel ydre kappe og messenger ledninger kombineret.

  • Velegnet som: Antenneinstallation.


  • Referencestandard

IEC 60793-1, 60793-2, 60794-1
ITU-T G650, G652

Optiske og mekaniske egenskaber af fiber

MFD (1310nm)9,2 mm±0,4 mm
MFD (1550nm)10,4 mm±0,8 mm
Beklædningsdiameter125 mm±1,0 mm
Fiberdiameter250 ± 15 mm (farvet)
Beklædning ikke cirkulær£1,0 %
Afskær bølgelængden£1260nm
Dæmpningskoefficient1310nm: £0,35dB/km
1550nm: £0,215dB/km
Bøjningstab ydeevne af optisk fiber£0,05dB
Spredning af polarisationstilstand£0,1ps/Økm
Nul-dispersion bølgelængde1300 – 1324 nm
Nulspredningshældning£0,092ps/(nm2•km)

Mekaniske krav og metoder til fiberkabel

Trækstyrke2850N, i overensstemmelse med IEC 794-1-E1, mens fiberbelastningen er ≤0,33 %
Knus2200N/100mm, i overensstemmelse med IEC 794-1-E3
Indvirkningi overensstemmelse med IEC 794-1-E4
Gentagen bøjningi overensstemmelse med IEC 794-1-E6
Temperatur cyklus testi overensstemmelse med IEC 794-1-F1

Fiber farvekodning

Hver fiber vil kunne identificeres i hele kablets længde i overensstemmelse med følgende farvesekvens. Fiberfarve i hvert rør starter fra nr. 1 Blå.

Fiber farvekode123456
BlåorangeGrønBrunSkiferhvid
789101112
RødSortGulVioletRoseAqua

 
Rørfarvekodning Produktstrukturdiagram

De løse rør vil kunne identificeres i overensstemmelse med følgende farvesekvens, og hvert rør med 12 fibre. Hvis der er fyldstoffer, er farven naturlig.

Fiber farvekode123456
BlåorangeGrønBrunSkiferhvid
789101112
RødSortGulVioletRoseAqua
 Farveværksted

GYTC8S Outdoor Fiber Optic Armoured Cable Steel Wire Self Supporting Telecom Dedicated Overhead 0
 
Pakke og forsendelse:
en. Alle vores fiberoptiske kabelpakker er med eksport trætromle.
b. 2~3km/tromle, udendørs fiberoptisk kabels trædimension er 110cm*110cm*71cm, 0,85CBM,
c. Kan fylde omkring 39 tromler til en 20GP.
Accepter også tilpasset kabeltromle fra kunder. velkommen til at kontakte os!

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk