Produkter
VR
  • Produktdetaljer

Dens omvendte polaritetsdesign giver mulighed for hurtig og nem polaritetskonvertering uden at blotlægge fibrene eller have brug for værktøj. SFP-DD, OSFP og QSFP-DD transceivere kan forbindes direkte med disse patch-kabler.

Opfyld dine behov for polaritetsvending

Kun 4 trin til at skifte polariteten fra A-B til A-A uden at blotlægge fibre eller brug for værktøj.

Adskil stikhus fra støvlen       Drej konnektorhuset 180°

Juster rillen                        Sæt støvlen på stikhuset igen



MDC trunk multimode kabelsamlinger letter hurtig implementering af højdensitets backbonekabler i datacentre og andre højfibermiljøer, hvilket reducerer netværksinstallation eller omkonfigurationstid og -omkostninger, de bruges til at forbinde kassetter, fly eller fan outs, det tilbydes i fibertyper i standard 8/12/24/48 kerner version ved hjælp af en kompakt og robust mikrokabler struktur.


Ansøgning:
1. Datakommunikationsnetværk;

2.Optisk systemadgangsnetværk;

3. Storage area network fiberkanal;

4.Højdensitetsarkitekturer.

Funktioner:
1. Der er to 1,25 mm ferrules i et konnektorhus

2. Push-pull kappe til isætning og frakobling af stik

3. Udfør nemt polaritetskonvertering uden eksponeret optisk fiber:

4. Overhold IEC61753-1 Klasse B krav til tab af indføring

5. Overhold Telcordia GR-326 og TIA-568 standarder;

6. Designet til kabler med en ydre diameter på mindre end 2,0 mm

7. Giv MM, SM og SM APC

8. Optisk fibertæthed er 3 gange større end LC


Anvendelsesmiljø:

Adskillige nye transceiver multi-vendor protokoller (MSA'er) har defineret port fan-out (breakout branching architecture). For at dupleks optiske stik skal have mindre pakkestørrelser end LC-stik, vil reduktionen i MDC-stikstørrelse tillade En enkelt transceiver rummer MDC-jumpere, der tilsluttes direkte til transceivergrænsefladen. Det nye transceiver-pakkeformat vil understøtte fire par MIDC-stikkabler i et OSFP-pakke optisk modul eller et SFE-pakke optisk modul. Understøtter to par MDC-stik. Konnektortætheden på modulpanelet øges, hvilket minimerer hardwarestørrelse, investerings- og driftsomkostninger. Én rackenhed RU kan rumme 144 fibre med LC duplex-stik og adaptere. Brug mere Det lille MDC-stik kan øge antallet af fiberkerner til 432 kerner i det samme 1RU-rum.


Tilslutningsløsninger:

Scenario 1


Scenarie 2

Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk