VR
  • Produkter Detaljer.

Shenzhen Kexint Technology Co., ltd. har været en af ​​markedslederne på grund af at levere produkter af høj kvalitet til kunderne, og det er meget muligt for virksomheden at opnå et større fremskridt i fremtiden. Produktet er kendetegnet ved flere fordele. Dets anvendelsesområde er blevet udvidet til kommunikationskabler. I bund og grund bestemmes produktets ydeevne og dets kvalitet i høj grad af dets råmaterialer. Med hensyn til råmaterialer af KEXINT Mini Armored 3m eller tilpasset med IP68 vandtæt stik Huawei Fiber Optic Patch Cord, har de gennemgået masser af tests på deres kemiske komponenter og ydeevne. På denne måde garanteres fiberoptiske produkter, netværksudstyr, kommunikationssystemløsninger, trådløst transmissionssystem, sikkerhedsovervågningssystemkvalitet fra kilden.

Model nummer:Huawei patch ledningType:fiberoptisk patch-ledning
Oprindelsessted:Guangdong, KinaMærke navn:KEXINT
Antal dirigenter:1Fibertype:G657A1 eller tilpasset
Connector Type:SC APC eller tilpassetYdre kappe:PVC, LSZH
Certificering:CE/ROHS/ISO9001Kabel diameter:3,0 mm, 5,0 mm
Fiberlængde:TilpassetFiber farve:Sort
Driftstemperatur:-40℃~85℃Indsættelsestab (dB):≤0,2
Afkasttab:PC≥45dB,UPC≥50dB,APC≥60dB

Produktbeskrivelse
Fiber Optic Patch Cord er vigtig for optisk netværk. Specielt idiotsikkert design svarende til Corning og HUAWEI Mini SC-stik har blind-parringsfunktion; Enhånds mekanisk lås i bajonetstil. Enhederne garanterer et nemt et-trins forbindelsessystem med den kombinerede push-pull indføring og bajonet-lignende mekanisk lås. Det giver hurtige installationsløsninger og har god ydeevne på parrende stik/adapter. Kabel kan være pansret eller ikke-amoured. De industrielle panelmonterede plastadaptere tjener som en forseglet gennemføring af fiberforbindelsen. De nye industrielle integrerede flangemonterede adaptere er designet til tætte, side-by-side applikationer.

Funktion:
1). Lavt indsættelsestab
2). Højt afkasttab
3). God gentagelighed
4). God udveksling
5). Fremragende miljøtilpasningsevne

Ansøgning:
1).Kommunikationsrum
2).FTTH (Fiber til hjemmet)
3). LAN (Local Area Network)
4). FOS (fiberoptisk sensor)
5). Fiberoptisk kommunikationssystem
6). Optisk fiber tilsluttet og transmitteret udstyr
7). Forsvarets kampberedskab

Karakteristika for optisk fiberpatch
1) Konnektortype: FC, SC, LC, ST, MTRJ, MU, E2000, MPO, DIN, D4, SMA
2) Ferrule endeflade: PC,UPC,APC
3) Kernetype: Single-mode (SM: 9/125um): G652D, G657A
Multimode (MM: 50/125um, 62,5/125um, OM3 eller OM4)
4) Kabelmængde: Simplex, Duplex, 6-kerner, 12-kerner, 16-kerner, 24-kerner, 36-kerner, 48-kerner...
5) Kabeldiameter:φ3,0 mm,φ2,0 mm,φ0,9 mm
6) Kabellængde: 1, 2, 3 meter eller tilpasset
7) Skedetype: PVC, LSZH, OFNR, OFNP, Plenum, Panser…
Parameter
Enhed
Enkelt tilstand
Tab af indføring
dB
UPC
APC
≤0,2
≤0,2
Afkasttab
dB
≥50
≥60
Arbejdsbølgelængde
nm
1260-1650
udskiftelighed
dB
≤0,2
≤0,2
vibrationsfrekvens
dB
≤0,2
≤0,2
Arbejdstemperatur
-40~75
Stuetemperatur
-40~85
Kabel udvendig diameter
mm
3,0/2,0/5,0
Firmaprofil
værksted
Vores hold
Certificeringer
FAQ
Q1: Er du handelsvirksomhed eller producent?
A1: Vi er fabrikken.
Q2: Hvor lang er din leveringstid?
A2: Generelt er det 5-10 dage, hvis varerne er på lager. eller det er 15-20 dage, hvis varerne ikke er på lager, er det iflg
antal.
Q3: Giver du prøver? er det gratis eller ekstra?
A3: Ja, vi kunne tilbyde prøven gratis, men betaler ikke fragtomkostningerne.
Q4: Hvad er dine betalingsbetingelser?
A4: Betaling<=1000USD, 100% i forvejen. Betaling>= 1000 USD, 30% T/T på forhånd, balance før forsendelse.
Q5: Kan jeg besøge dig?
A5: Selvfølgelig er vores fabrik i Shenzhen, Kina. Kontakt os venligst for at lave en aftale.
Q6: Kan jeg forhandle priserne?
A6: Ja, vi kan overveje rabatter for flere containere med blandede varer.
Q7: Hvor meget vil forsendelsesomkostningerne være?
A7: Det afhænger af størrelsen på din forsendelse og forsendelsesmetoden. Vi tilbyder dig gebyret, som du har anmodet om.
Q8. Kan du producere i henhold til prøverne?
A8: Ja, vi kan producere efter dine prøver eller tekniske tegninger. Vi kan bygge forme og inventar.
Q9. Hvad er dine betingelser for pakning?
A9: Generelt pakker vi vores varer i neutrale hvide kasser og brune kartoner. Hvis du har et lovligt registreret patent, kan vi pakke varerne i dine mærkevarekasser efter at have modtaget dine autorisationsbreve.
Q10. Hvad er dine leveringsbetingelser?
A10: EXW, FOB, CFR, CIF, DDU, DDP.
Q11.Hvad med garantien?
A11: Der er 12 måneder for garantien. Mens garantien ikke er ansvarlig for dem, der er ødelagt af vold eller opdateret med andre mærker.
Grundlæggende oplysninger
  • Året etableret
    --
  • Forretnings type
    --
  • Land / Region
    --
  • Hovedindustrien.
    --
  • Hovedprodukter
    --
  • Enterprise Juridisk Person
    --
  • Samlede medarbejdere.
    --
  • Årlig output værdi.
    --
  • Eksportmarked
    --
  • Samarbejdede kunder
    --

Anbefales

Send din forespørgsel

KONTAKT OS

Udnyt vores uovertrufne viden og erfaring, vi tilbyder dig den bedste tilpasningsservice.

SEND OS EN BESKED

Det første, vi gør, er at møde vores kunder og tale igennem deres mål for et fremtidigt projekt.
Under dette møde er du velkommen til at kommunikere dine ideer og stille en masse spørgsmål.

ANBEFALES

De er alle fremstillet efter de strengeste internationale standarder. Vores produkter har modtaget gunst fra både indenlandske og udenlandske markeder.
De eksporterer nu bredt til 200 lande.

Send din forespørgsel

Vælg et andet sprog
English
bahasa Indonesia
Suomi
فارسی
Ελληνικά
dansk
русский
Português
français
italiano
Español
العربية
Deutsch
Zulu
Pilipino
Nederlands
Bahasa Melayu
svenska
Aktuelt sprog:dansk